Ke čtvrtečnímu poledni vyjížděli desetkrát. Výstraha před větrem a jeho následky platila od středeční dvacáté hodiny. „V noci na čtvrtek jsme k událostem spojeným s větrem nevyjížděli. Měli jsme pouze jeden zásah na Chelčického ulici v Bruntále, kde spadl strom na komunikaci. Kmen jsme odklízeli ve čtvrtek v šest hodin ráno,“ řekl v poledne ředitel bruntálských profesionálních hasičů Jiří Patrovský.

Všechno vypuklo až po čtvrteční osmé hodině ranní, kdy jezdili hasiči odstraňovat zejména vývraty stromů na Rýmařovsko i jinde na Bruntálsko. „Nebyly to desítky zásahů, bylo to pár událostí. Ale jezdili jsme, nebyl to standardní den. Dalo by se říct, že šlo o den se zvýšeným počtem událostí,“ podotkl Jiří Patrovský. „Žádná střecha dosud nespadla, ani uvolněný plech nám nikdo nehlásil,“ doplnil informace Jiří Patrovský, jehož jednotka ještě kolem poledního vyjížděla k dopravní nehodě u Bílčic.

Poryvy větru sledovali také policisté. „V průběhu čtvrtku policisté asistovali u několika spadlých stromů – na koleje a vozovku na Rýmařovsku, na Vrbensku zajišťovali uzávěry silnic,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Tušková. Po poledni neměli strážci zákona hlášenu dopravní nehodu, ke které by došlo vlivem povětrnostních podmínek.

Hasiči města Bruntálu pod velením Miroslava Sedláčka likvidovali větrem nalomené kmeny v centru města, u zámku i u hotelu Hvězda. „Strom na Palackého náměstí vítr narušil, museli jsme jej skácet,“ uvedl krátce po zásahu Miroslav Sedláček.