V obou případech se odběratelé rozhodli šetřit, a přívod tepla do svých domácností zastavili, což mělo za následek zmrznutí dodavatelských sítí. Šlo o domy na náměstí Míru a na sousední ulici E. Beneše. Je velmi pravděpodobné, že v době jarního tání potrubí vlivem změny teploty popraská, a bez tepla a teplé vody se ocitne za pár týdnů i řada dalších odběratelů.

Mráz potrápil ve středu i motoristy z bruntálského regionu. Například silnice v úseku z Arnoltic do Veveří byla zcela uzavřená, zůstala zapadaná sněhem. Neprůjezdná by měla být jen do dnešní sedmé hodiny, pokud počasí nerozhodne jinak. Stejná situace ve středu panovala také na silnici z Norberčan do Nové Vésky.

Ve středu se to neobešlo ani bez havárií, dva osobní vozy se srazily dopoledne na Hlubčické ulici v Krnově a další dvě auta na Dukelské ulici v Bruntále.

I vrbenské obyvatele sužovaly závady kvůli silným mrazům

Vrbno pod Pradědem I za chodu zamrzá potrubí a odpady v domech i kotelnách ve Vrbně pod Pradědem kvůli současným třeskutým mrazům. Místní lidé zažili letošní první lokální výpadky v dodávkách tepla během uplynulého víkendu. Dodavatel veškeré závady opravil, městské kotelny jedou naplno, po celou noc je v provozu také noční přitápění.

Nyní je nejdůležitější, aby odběratelé neodstavovali ventily radiátorů doma, ale ani v sušárnách a dalších společných prostorách domů. Riziko se týká i majitelů rodinných domů, kteří o poznání více topí ve sklepích a garážích, aby zabránili zamrzání vody v topení i na přívodech z vodovodního řadu.