S plánem rekonstrukcí silnic zástupci Moravskoslezského kraje seznámili představitelé rýmařovské radnice více než před měsícem. Záměry kraje jejich očekávání nenaplnily.

„Plán bohužel zdaleka nenaplňuje naše požadavky a požadavky dalších obcí v regionu. Většina oprav bude jen jarní lokální výspravou výtluků a poškozených míst na povrchu vozovek,“ konstatoval starosta Rýmařova Petr Klouda.

Silnice, která spojuje Břidličnou a Rýmařov je ve směru z Malé Štáhle přes Jamartice až do Rýmařova v katastrofálním stavu už řadu let. Jde o několik kilometrů dlážděných záplatami, nerovnostmi a výtluky, které mohou při rychlejší jízdě zapříčinit havárii nebo poškození auta. „Ta silnice připomíná tankodrom, to je hrozné, nápravy trpí a už tolik let a furt se nic neděje,“ postěžoval si šofér fabie Karel.

Město Rýmařov z městské pokladny uvolní peníze pro Jamartice alespoň na opravu cesty ve směru k bývalé škole. Na nový asfaltobetonový povrch v tomto úseku město plánuje uvolnit přes šest set tisíc korun.

Další poškozené cesty, na jejichž opravy se letos zřejmě nedostane, jsou z Rýmařova přes Stránské do Sovince, z Rýmařova přes Horní Město, z Trdkova do Rudy a z Rýmařova přes Nové Pole do Stříbrných Hor. Stejně tak opravu potřebuje i silnice na ulici Okružní v Rýmařově. „O zařazení těchto oprav do plánu Moravskoslezského kraje budeme s představiteli Moravskoslezského kraje jednat,“ konstatoval Klouda.

V Rýmařově by se mělo letos rekonstruovat například 500 metrů komunikace na Sokolské ulici od náměstí Svobody po dolní bránu zahrady Hedvy. Z městské pokladny půjdou peníze i na nové parkoviště a povrch u obytného domu na Okružní ulici, rozšířeno bude parkoviště na Pivovarské ulici a kompletně zrekonstruován by měl být mostek na ulici U Potoka. Na rekonstrukce silnic město Rýmařov letos plánuje uvolnit šest milionů korun.