Jednou z právě probíhajících staveb je rekonstrukce silnice z Rýmařova přes Ondřejov k hranici Olomoucka. Rozsáhlá rekonstrukce, která probíhá za úplné uzávěry, má být dokončena v polovině letošního roku. V rámci této stavby realizují silničáři dvaadvacet stavebních objektů. „Jde například o čtyři zrekonstruované mostní objekty, šest pilotových stěn," řekla Šárka Vlčková, mluvčí správy silnic.

Právě stav silnic a jejich opravy se ocitly v hledáčku krajských úředníků. Na Rýmařovsku se konalo výjezdní zasedání výboru pro dopravu zastupitelstva Moravskoslezského kraje a investiční komise rady kraje. Členové výboru i komise se v terénu okolo Rýmařova seznámili s aktuálním stavem krajských komunikací. Zároveň zkontrolovali, kterak pokračují probíhající opravy a rekonstrukce silnic druhé a třetí třídy na Rýmařovsku.

Členové výboru v úterý 15. dubna vyjeli do lokality mezi Stránským a Jiříkovem. Tamní úsek je v havarijním stavu. Po silnici totiž vedla objížďka pro nákladní vozy, což se jí stalo osudným. Rozpadlou vozovku silničáři plánují opravovat od května nebo června tohoto roku. Hotov má být úsek dlouhý zhruba tři a půl kilometru již letos v srpnu.

„Rekonstrukce a opravy silnic na Rýmařovsku a Bruntálsku jsou pro rozvoj tohoto regionu velmi důležité," uvedl rýmařovský místostarosta Jaroslav Kala. Zdůraznil, že potřebujeme využít turistický potenciál celého okresu a k tomu je nutná dobrá dostupnost a komfort pro návštěvníky i pro provozovatele služeb. „Postupnými kroky se nám daří silnice opravovat," doplnil Kala.

Které komunikace ještě opraví? V letošním roce by měla na Bruntálsku začít rekonstrukce silnice a opěrných zdí z Jindřichova do Petrovic, rekonstrukce silnice Bruntál – Mezina a rekonstrukce mostu v obci Brantice. Co se týká souvislých oprav financovaných z rozpočtu Moravskoslezského kraje, uskuteční se oprava silnice Staré Heřminovy – Horní Benešov, části silnice v Horním Benešově a již zmíněná oprava silnice Stránské – Jiříkov.

V rámci mostního programu Správy silnic Moravskoslezského kraje čeká rekonstrukce mosty v obci Leskovec nad Moravicí a v Starých Heřminovech. V současnosti silničáři připravují dokumentace pro opravu úseku Rýmařov – Velká Štáhle, kde však dosud nebyl stanoven termín opravy. zdroj: ředitel Správy silnic Moravskoslezského kraje Tomáš Böhm