Původně majitel nabídl Silesii městu za 11 milionů, ale zastupitelé se zalekli této částky i nákladů na rekonstrukci a provoz, protože město už realizuje řadu dalších finančně náročných projektů.

„Když nám majitel pan Šustek Silesii nabídl, uvažovalo se o využití v podobě kulturně-společenského centra, protože podobný objekt s velkým sálem město potřebuje. Neměli jsme ale představu kolik by stála rekonstrukce a provoz paláce. Podle zkušeností majitele si Silesia na sebe nevydělá. Pokud Silesii koupí někdo jiný, existuje riziko, že pak město neovlivní, k čemu má objekt sloužit a zda ji bude moci krnovská veřejnost využívat stejným způsobem jako dnes,“ uvedla místostarostka Alena Krušinová.

„Než něco takového koupíme, musíme si nejdřív ujasnit z čeho chceme financovat provoz. Evropská unie nikdy nedává peníze na provoz, ale pouze na investice,“ doplnil ji Jiří Veverka. Zastupitelstvo Šustkovu nabídku odmítlo, Silesia zůstává v soukromých rukou, ale její využití se příliš nezmění.

Dnes zde vzniká zařízení s názvem Silesia - multikulturní centrum, které má také svého nového ředitele. Tím se po výběrovém řízení stal Dušan Šula, který stojí v čele umělecké agentury Czech Art Agency. Spousta plánů a projektů by měla Silesii oživit a zpřístupnit všem.

„Ihned po převzetí budovy jsme začali rekonstruovat interiér. Jen do velkého sálu se investovalo okolo dvou set tisíc korun. Jsou tam nové koberce. Bylo vybudováno velké pódium a došlo také ke zmodernizování všech barů. Samozřejmě se budeme dále intenzivně rekonstruovat. Vzhledem k tomu, že již máme domluveno spoustu akcí, tak se jim musí termín oprav přizpůsobit,“ informoval Dušan Šula, ředitel Multikulturního centra Silesia.

Velké změny nastaly také v restauraci, kde vedení uzavřelo smlouvu o provozu se známým kuchařem Nikosem Tylkeridisem. V dalších prostorách objektu se budou konat výstavy, které budou v příštím roce pokračovat. Některé sály využívá přes týden k tréninku taneční skupina Dance nation, kterou vede Jana Dragounová.

V současné době se připravuje plesová sezona. „Vrcholí nám přípravy na plesovou sezonu. Již za pár týdnů pořádáme skvělou živou Čundrcountryshow Ivana Mládka a koncert Joyce Hurley z USA. Jsem přesvědčen, že si v dalších měsících u nás na své přijdou opravdu všichni lidé z celého regionu,“ prozradil něco se záměrů ředitel Šula.

Do budoucna se dle nového vedení budou komerčně využívat i obrovské sklepní prostory pod celým objektem. Již v příštím roce by měl být v těchto prostorách vybudován bazén s protiproudem, rehabilitační centrum, vířivky, sauna, bowling a venku tenisové kurty. Smyslem jsou levné a přístupné služby pro všechny od místních až po turisty.