Jako v lidském mraveništi to vypadá v těchto dnech v paláci Silesia v Krnově, který kupuje podnikatel Jan Ambra. Z objektu se odváží nepotřebný materiál, který se do něj za poslední roky navozil. Plánuje se jeho další využití.

„Jsme úplně na začátku, ale s areálem máme skutečně velké plány. Nejdříve musíme vše uspořádat a uklidit. Začali jsme z rekonstrukcí zahrady a objektů, které se na ní nacházejí. Z nyní nevyužité travnaté plochy chceme udělat nejen venkovní posezení, ale také velký dětský koutek. Z toho, co uvidí lidé v příštím roce, se můžu zmínit o velké terase s posezením, dětském koutku v regionu či nově opravené zdi u zahrady. Otevřeme zde restauraci, která bude v provozu celoročně,“ prozradil nový majitel Jan Ambra.

Po zjištění skutečného stavu celého areálu přišel nový vlastník na to, že kompletní oprava vyjde na desítky milionů korun. Proto bude shánět prostředky, aby se rekonstrukce mohla co nejdříve realizovat.

„Samozřejmě, že budeme usilovat o dotační podporu, abychom mohli Silesii dát její původní krásu a také zvýšili úspory v oblasti energií. Objekt bude v každém případě sloužit kultuře. Takže lidé nepřijdou o tradiční plesy. Těšit se však mohou také na koncerty, výstavy či vernisáže,“ pokračoval podnikatel.

Předchozí provozovatelé paláce chtěli udělat z objektu multifunkční centrum se squashem, bazénem, vířivkami, masážním a relaxačním centrem. Od tohoto záměru Jan Ambra upustil.

„V Krnově je slušný bazén a o sportoviště zde také není nouze. Proto nevidím důvod budovat v areálu něco, co již Krnované léta využívají jinde. Spíše padl názor na vybudování kasina v části objektu určeného pro solventní klientelu. V tomto místě by se třeba kromě zábavy daly domlouvat zakázky a obchody. Prostě místo, kde by se vedly na přátelské úrovni jednání obchodního charakteru. Nic takového zde není,“ řekl Ambra.

Silesie však bude skutečně pro všechny. Majiteli jde i o originalitu. „Jde nám o to, dostat sem co nejvíce lidí, pořádat zde akce, které nemají v regionu obdoby. Smyslem projektu je Silesii přiblížit nejen Krnovanům, ale lidem z celého kraje,“ dodal Jan Ambra.