Poněkud netradičně se začíná večerním lyžováním, poprvé se pomyslné brány areálu totiž otevřou s úderem šesté hodiny večerní.

„Otevřeny budou tratě u lanové dráhy Karlov Ski Express, jmenovitě Slunečná a U Pradědu. Celkem si tedy lyžaři užijí téměř kilometr a půl sjezdovek, které jsou díky intenzivnímu zasněžování i přírodnímu sněhu dobře připraveny,“ zval návštěvníky mluvčí areálu Karel Soukop.

Areál zůstane otevřen i v následujících dnech. V sobotu se navíc připojí k provozu i dvousedačková lanová dráha na Klobouku, tady si užijí zkušenější lyžaři na oblíbené červené sjezdovce.

„O víkendu 16. a 17. prosince se rozjede také lanovka a modrá sjezdovka Myšák a vlek a sjezdovka Kazmarka také, včetně půjčovny, dětského parku a gastro provozů a ski barů, Myšák i Kazmarka budou pak dále pokračovat v pravidelném provozu po Vánocích, od 26. prosince,“ doplnil Jaroslav Lukeš z areálu Myšák.

Kromě standardní otevírací doby se mohou lyžaři těšit také na prodloužené večerní předvánoční lyžování. „V provozu bude Karlov Ski Expres také na Štědrý den, a to do dvou hodin odpoledne.“ dodal Jan Mitáš, zástupce Ski Arény Karlov.

Spolu se spuštěním první lanovky Ski Expres ve středisku bude v provozu také půjčovna, nebo panoramatický après-ski bar přímo na sjezdovce.