Jarmila Matějíčková dlouhá léta učila na učilišti ve Městě Albrechticích. Když se v devadesátých letech začaly do výuky více prosazovat počítače, rozhodně z toho nebyla nadšená.

„ Ze začátku jsem z počítačů měla obavy. Už jen jak rychle se na obrazovce pohyboval kurzor myši. Nakonec jsem to nějak zvládla, i když kamarádi jsme rozhodně nebyli," zasmála se vzpomínkám na své začátky s počítači Jarmila Matějíčková.

I když se v průběhu let její znalosti v práci s počítačem zlepšovaly, stále to nebylo ono. Proto s nadšením přivítala, když obec Vysoká zorganizovala počítačový kurz pro seniory s názvem Senioři komunikují.

„Kurz byl uspořádán přímo v prostorách obecního úřadu a tak jsem měla možnost se přesvědčit, jak byli všichni účastníci z celého průběhu nadšeni. Lektorka Karla Velkoborská jim vycházela vstříc a radila jim i s problémy, které se přímo témat kurzu netýkaly," uvedla starostka Vysoké Marcela Hrancová.

Její slova potvrzuje i sama Jarmila Matějíčková.

„Byli tam třeba lidé, kteří mají příbuzné v zahraničí, takže se primárně potřebovali naučit pracovat se skypem. Já jsem zase objevovala kouzla excelu, jiní se učili pracovat s textem. A všem nám paní lektorka ochotně pomáhala. Proto jí chceme všichni alespoň touto cestou za její přístup i za celý kurz poděkovat," řekla Jarmila Matějíčková.

Kurz ve Vysoké probíhal v týdnu od 14. do 18. října a jeho kapacita byla hravě naplněna.

„Je pravdou, že na konci týdne byli všichni účastníci nešťastní, že ten týden tak rychle uběhl. Proto nabídku dalšího podobného kurzu s nadšením přivítáme. A klidně se může příště přihlásit i více mužů, teď byl mezi deseti účastníky jen jeden," sdělila starostka Marcela Hrancová.

Jan Pirkl