Senátor za ANO Ladislav Václavec je současně ředitel krnovské nemocnice. Značnou popularitu si získal díky krizovému řízení nemocnice během pandemie covidu a také tím, že dlouhodobě upozorňuje na nedostatek zubařů v Moravskoslezském kraji.

Hledá příčiny i řešení nedostatečné stomatologické péče právě ve spolupráci se starosty, kteří mohou zajistit mladým začínajícím stomatologům různé pobídky a vybavené ordinace. Také krnovská nemocnice v čele s Ladislavem Václavcem získala výbornou pověst a značné investice na rozvoj.

"V našem regionu trvale žiji, pracuji od roku 1991, a proto dobře vím, co náš region i obyvatele trápí. Prioritou současnosti je zajistit pro všechny občany, školy, podniky a další instituce cenově dostupnou energii, kterou levně vyrábíme, prodáváme a nelogicky draze kupujeme zpět. V regionu chci pokračovat ve zkvalitňování zdravotní péče. Usiluji o to, aby každý občan měl svého stomatologa. Podařilo se mi rozjet čtyři nové zubní ordinace ve Vrbně pod Pradědem, Horním Benešově, Břidličné a v Krnově. Dvě nové zubní ordinace Rýmařov a Město Albrechtice máme připraveny k otevření. V regionu chci otevřít 10 zubních ordinací, které postupně zvládnou ošetřit až 16 000 pacientů," uvedl Ladislav Václavec ve své senátorské kampani a dodal, že v rámci stomatologie se mu daří prosazovat změny také na centrální úrovni. Ve Městě Albrechticích a v Rýmařově Ladislav Václavec společně se starosty stříhal pásky v nových ordinacích 15. září, tedy přibližně týden před volbami (projev senátora Ladislava Václavce po sečtení volebních výsledků najdete na konci článku - pozn. red.).

Za další priority svého programu Václavec uvádí výraznou podporu dobrovolných hasičů. V Holčovicích se přímo během senátních voleb 24. 9. 2022 konal velký turnaj mladých hasičů TFA na hřišti s volebním billboardem Ladislava Václavce.

"Nadále jsem připraven spolupracovat se starosty obcí a měst našeho regionu. Budu jim rád pomáhat v realizaci projektů, které u nás zlepší život. Naším společným úkolem, který bohužel přibrzdil covid, musí být efektivní čerpání dotací, které stát vyčlenil pro regiony, vzkázal Ladislav Václavec voličům.

close 'Zubaře si zaslouží každý občan regionu,' lákálo voliče předvolební heslo senátora a ředitele krnovské nemocnice Ladislava Václavce. Krátce před volbami Václavec slavil nové zubní ordinace v Rýmařově a ve Městě Albrechticích. info Zdroj: Deník/František Kuba zoom_in 'Zubaře si zaslouží každý občan regionu,' lákálo voliče předvolební heslo senátora a ředitele krnovské nemocnice Ladislava Václavce. Krátce před volbami Václavec slavil nové zubní ordinace v Rýmařově a ve Městě Albrechticích.

Je zajímavé, že přímou podporu Ladislava Václavce deklarovali nejen starostové zvolení za ANO. Podpořil ho ve volebním boji například starosta Krnova Tomáš Hradil, starosta Rýmařova Luděk Šimko, starostka Zátoru Salome Sýkorová, starosta Bruntálu Petr Rys, primátor Opavy Tomáš Navrátil, starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec, starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk, starosta Horního Benešova Pavel König, starosta Úvalna Radek Šimek, starosta Razové Ivan Féhervari, velitel krnovských dobrovolných hasičů Dan Vítek, fotbalový trenér Milan Furik nebo kastelán zámku Linhartovy Jaroslav Hrubý.

Projev senátora Ladislava Václavce po sečtení volebních výsledků
Přátelé, podporovatelé a příznivci, chci poděkovat všem lidem, kteří přišli ke komunálním i senátním volbám a hlasovali dle vlastního srdce a uvážení.Věřil jsem, že občané našeho regionu vidí práci, kterou odvádím a nechtěl jsem na rozdíl od oponentů sklouzávat k jakékoliv negativní kampani. Za každého totiž mluví práce a nikoliv sliby. Děkuji Vám za podporu, kterou nezklamu. Pokusím se dotáhnout celou řadu projektů, které mohou zlepšit naše životy. Prioritou je ukázat vládě, že je potřeba zlevnit energie, aby mohl fungovat průmysl, služby, veřejné instituce /nemocnice, školy atd./ a každá rodina mohla slušně žít.Daleko více se zaměřím na situaci v zemědělství, jelikož zemědělce vnímám jako zásadní producenty potravin, kteří nesmí být šikanováni z Bruselu. Podpory se dočkají dobrovolní hasiči, jejichž situace se musí řešit centrálně. Potřebují vybavit a také se dočkat slušného ohodnocení.Dovolte mi, abych v závěru poděkoval všem, kteří mi pomáhali s kampaní. Děkuji všem, se kterými jsem měl tu čest v posledních šesti letech spolupracovat. Blahopřeji nově zvoleným zastupitelkám a zastupitelům obcí i měst našeho regionu. Počítám s tím, že budeme na celé řadě projektů spolupracovat a již nyní se těším.Všem Vám přeji hodně zdraví, štěstí, lásky a úspěchů. Jsem tady stále pro Vás. Ladislav Václavec

Podrobné volební výsledky v okrese Bruntál najdete ZDE.