Tato akce se nevyhnula ani bruntálskému okresu. Například v krnovské nemocnici podepsalo výpověď 70 procent lékařů. „Výpověď podepsala převážná část lékařů například z ARO, interny, ortopedie nebo gynekologie,“ uvedl primář a odborový zástupce za krnovské lékaře Bronislav Sedláček. Lékaři se hromadným podáváním výpovědí domáhají především dosáhnout zvýšení platu.

„Peníze na platy jsou. Investují se ale do špatných aktivit. Bohužel korupce je ve zdravotnictví veliká a peníze se ztrácí neznámo kam,“ vyjádřil se k problému primář Sedláček. Ten také upozorňuje na velké přesčasy, které má na svém kontě nasčítány nejeden lékař v okrese.

„Kvůli přesčasovým hodinám se lékaři neúčastní různých školení v termínech jakých by měly. Já sám mám školení již za sebou z dřívějších dob. Ale chtěl bych, aby tu samou šanci jakou jsem měl já, dostali i mladší doktoři. Mimochodem poukázáni na rozpad vzdělávacího systému lékařů je další bod akce Děkujeme odcházíme,“řekl Bronislav Sedláček. Definitivní počty signatářů petice chtějí odbory zveřejnit 20. prosince.

První reálná čísla oznámí LOK-SČL za týden. Nemocnice prý obdrží příslušné výpovědi 29. prosince, poté budou mít další dva měsíce na to, aby situaci vyřešily.