Dvanáct rozhněvaných mužů je divadelní hra ze soudního prostředí o hledání viny a odpovědnosti. V Krnově ji uvidíme v podání pražského Divadla Radka Brzobohatého.

S maďarskou operetou Hraběnka Marika přijede Slezské divadlo Opava. Opereta nabízí řadu krásných melodií s maďarským temperamentem – např. Kde bydlí láska?, Tam, kde je Varaždin nebo Cikáne, hraj. Zpěv zazní i v komediální one man show s názvem Kolega Mela Gibsona, kterou v Krnově předvede Divadelní spolek Frída Brno.

Snad všichni někdy viděli film Škola základ života. Jaké bude divadelní ztvárnění? V podání ostravského Divadla Petra Bezruče určitě skvělé. Nebudou chybět šplhouni, třídní krásky, záškoláci, studentské legrace i první lásky…

Ani zpěvačka Sugar není divákům cizí. Se slavným výpravným muzikálem Sugar aneb Někdo to rád horké plným swingové hudby přijede Těšínské divadlo.

Další téma ale veselé nebude. Bude se řešit vražda, vina, svědomí a láska. Kniha Fjodora Michajloviče Dostojevského Bratři Karamazovi je tlustá a těžká. Těžké to budou mít i herci Slezského divadla, kteří dramatizaci slavného románu o zločinu, zešílení, strachu a mučivé nejistotě v Krnově představí.

Pokud máme představu, co čekat od Dostojevského, tak další představení bude velkým otazníkem. Má ostatně otazník i v názvu: Velká zebra aneb Jak že se to jmenuje? Tak zní název situační komedie s neobvyklou zápletkou o lásce a rozchodech. S herci Divadla Palace Praha přijede Ondřej Vetchý, Jaromír Dulava a další známé tváře.

Cena předplatného:je 1100 a 1050 korun, přihlášky jsou k vyzvednutí v MIKS Krnov, náměstí Míru 14, tel. 554 614 706. Uzávěrka přihlášek je 20. ledna 2017. Stávajícím předplatitelům jsou místa rezervována do 15. ledna.

Gabriela Mathiasová