Tvrdě se pustili do zástupců občanského sdružení Pro občany Karlovy Studánky a jejich prý podezřele tendenční finanční sbírky diskutéři na webových stránkách Bruntálského a krnovského deníku.

A o problému se hodně debatuje i v obci. Předseda sdružení Zdeněk Bartoněk spolu s místopředsedou Josefem Seifertem rozdávali peníze sbírky podle svého vyjádření opatrovníkům postižených dětí, seniorům, zdravotně postiženým i jiným potřebným spoluobčanům.

„Peníze sem peníze tam. Proč to ti lidé dělají, aby dostali zase židli zastupitele a mohli rabovat, ale z koho si chceme vybrat?“ reagoval na sbírku i blížící se komunální volby v internetové diskusi účastník, který se představil jako Rocco. Tvrdí, že jde o pouhý marketingový tah sdružení před blížícími se volbami. Oba představitelé občanského sdružení jsou totiž i členové obecního zastupitelstva, Zdeněk Bartoněk je navíc i místostarosta Karlovy Studánky.

Debatérku Kristýnu zase rozhořčilo, že peníze ze sbírky dostali i ti, kteří je nepotřebovali. „Zdali pak algoritmus výběru obdarovaných nebyl spíše vyhotoven podle loajálnosti než podle potřebnosti?“ uvažovala Kristýna, přesvědčená o tom, že jde ze strany sdružení jen o předvolební tah. Mezi obdarovanými byli i manželé Obelczovi, kteří nakonec pětisetkorunový dar zástupcům sdružení vrátili. Poté, co údajně zjistili pravý důvod rozdávání peněz.

Někteří obdarovaní se cítí být poškozeni

„Zdeněk Bartoněk a Josef Seifert k nám přišli jako zástupci sdružení s lživou informací, že dávají příspěvek VŠEM občanům důchodového věku Karlovy Studánky, což oba s manželkou jsme,“ napsal do naší redakce Josef Obelcz. Jednání zástupců sdružení má za neseriózní. „Cítíme se s manželkou touto akcí absolutně nesolidního jednání výše zmíněných pánů zastupující sdružení postiženi,“ stěžoval si Josef Obelcz.

Toto mínění podporuje i debatérka janinka011, bývalá místní obyvatelka, která je ze všeho, jak napsala: „znechucena a jen lituji občany, kteří musí žít pod takovou lživou vládou pár občanů. Spoluobčané by si měli tedy uvědomit, kdo to tam teda vládne.“

Požádali jsme o vyjádření k situaci Zdeňka Bartoňka, předsedu sdružení Pro občany Karlovy Studánky. Slíbil, že do středy 5. května poskytne své stanovisko k problému. „Ráno máte na všechny dotazy odpověď,“ slíbil Zdeněk Bartoněk, ale do data uzávěrky žádné vyjádření našemu periodiku neposkytl.