Cíl sbírky Dobré srdce Krnova je jediný: získat dostatečný finanční obnos, aby si mladý muž s postižením, Tomáš Kramný, mohl pořídit zařízení pro ovládání počítače očima. Počítač mu pak pomůže v komunikaci s okolím.    

„Pro zakoupení tohoto specializovaného zařízení je potřeba vybrat kolem sta tisíc korun. Soukromé osoby i firmy či instituce mohou zasílat své příspěvky od 1. července do 30. října. Lidé budou mít možnost přispět také do pokladniček, které budou k dispozici na celodenní akci na Hlavním náměstí v sobotu 18. srpna,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Pavlína Říhová.

Pravidla sbírky jsou přísná. Výtěžek musí být v plném rozsahu čerpán výhradně ke stanovenému účelu sbírky. V opačném případě podle zákona vybraná částka skončí na účtu krajského úřadu. Platí také, že pokud by bylo sbírkou vybráno méně, než je potřeba, má pořadatel výši dorovnat tak, aby bylo možné zařízení zakoupit.

 „S tím počítáme, ale po zkušenostech z minulých dvou ročníků věřím, že se nám podaří potřebnou sumu vybrat,“ uvedl místostarosta Krnova Jan Krkoška.

Rada města pro jistotu už vyčlenila z rozpočtu 20 tisíc korun.

Aby na charitativní akci Dobré srdce Krnova, která se na náměstí uskuteční 18. srpna, přišlo co nejvíce návštěvníků, chystají pracovníci odboru školství kultury a sportu společně s Městským informačním a kulturním střediskem MIKS Krnov zajímavý program. 

„Hlavním tématem bude sport. Návštěvníci si vyzkouší některé ze sportů jak ve virtuální realitě na Xboxu, tak ve skutečnosti. Nebude chybět sportovní exhibice freestyle fotbalu, pro děti a nejmenší pak budou nachystány nafukovací atrakce, závodní dráha s autíčky, bungee trampolína, wipeout koule a další atrakce. K tomu zazpívá Burma Jones a možná i Thom Artway, ten ale ještě nepotvrdil účast. Pozvání od nás dostali také olympionici Jiří Magál a Bohdan Ulihrach,“ prozradila Aneta Janoušková z odboru školství, kultury a sportu.

Výtěžek sbírky je určen k zakoupení speciální pomůcky Tobii PCEye Go pro Tomáše Kramného, jemuž vážné zdravotní postižení neumožňuje komunikovat s okolím, přestože viditelně komunikovat chce. Pomůcka, kterou lze připojit ke každému počítači nebo tabletu, snímá pohled uživatele a ten tak může využívat všech funkcí daného zařízení. Její součástí je také speciální komunikační program, který má pomoci Tomášovi Kramnému využívat mnohem širší spektrum slov.