„Finanční dar ve výši 39 447 korun jsme předali předali Petru Dluhošovi a Dominiku Táborskému. V případě Dominika Táborského budou peníze využity na spolufinancování invalidního vozíku, Petr Dluhoš je použije na částečnou úhradu léčebného programu v Sanatoriu Klimkovice,“ uvedla ke sbírce Irena Šindlerová z krnovského odboru školství, kultury a sportu.

Veřejnou sbírku Dobré srdce Krnova vyhlásilo město Krnov loni v srpnu. Na její podporu proběhla celodenní prázdninová akce se stejným názvem, která se odehrála 19. srpna na Hlavním náměstí.

„V průběhu akce návštěvníci přispívali do pokladniček, v nichž se sešlo celkem 29 656 korun, a to včetně 266 korun v cizích měnách,“ sdělila Irena Šindlerová. 

Další tři měsíce mohli obyvatelé Krnova i okolí a také soukromé firmy přispívat na účet. Této možnosti využilo devět dárců, kteří přispěli částkami od dvou set do tisíce korun. Z privátního sektoru se do sbírky zapojili tři zástupci, kteří současně souhlasili s uveřejněním svého jména.

Jde o společnosti Educo centrum s příspěvkem 1000 korun, Kofola ČeskoSlovensko věnovala 5000 korun a Květoslav Bašista přispěl částkou 10 tisíc korun.

Město Krnov na účet zaslalo 30 tisíc korun. „Všem dárcům děkujeme za projevenou dobročinnost vůči těm, kteří mají život ovlivněný nepříznivými zdravotními okolnostmi. A protože se nám tento model spojení zábavy a dobročinné akce osvědčil, navážeme na něj i příští rok,“ uzavřel místostarosta Krnova Jan Krkoška.