Dětské oddělení krnovské nemocnice dostalo před několika měsíci netradiční nabídku na sponzorský dar. Společenství severských pánů nemocnici nabídlo, že vytvoří sběrné kontejnery na recyklovatelné uzávěry a výtěžek z jejich sběru věnuje právě dětskému oddělení.

„Společenství iniciovalo netradiční sbírku, jejíž výtěžek půjde právě našemu dětskému oddělení v Krnově," upozornil ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec. V Krnově od 19. července loňského roku uspořádalo toto společenství už dvě vlny sběru. V prvním svozu lidé odevzdali 350 kilogramů vršků a akce vynesla zhruba čtyři tisíce korun.

„Firma Alfa Plastik, která vršky vykupuje, nám za jeden kilogram nabídla deset korun," řekl vedoucí Společenství severských pánů Zdenek Chroboczek. Výtěžek z druhé vlny, která končí právě dnes, zatím není znám.

„Do týdne bychom chtěli spočítat množství vršků ze všech sběrných míst. Počítáme, že v tomto kole se vybralo víc, než v prvním," dodal Chroboczek.

Výtěžek z obou kol padne na koupi myčky na kojenecké láhve, která stojí jedenáct tisíc. „Pokud se nenasbírá tolik peněz, použijeme výtěžek na nákup hraček, kreslících potřeb, her a knih, aby se pobyt v nemocnici dětem zpříjemnil," řekla primářka dětského oddělení Marie Žaloudková.

Sběr však tímto kolem rozhodně nekončí. Směle jen přejde do třetího kola sbírky. „Určitě nebudeme končit v této činnosti. Sběrné schránky zůstanou všechny na svých místech a vesele pokračujeme dál," dokončil Zdenek Chroboczek a vyzval lidi, aby se nebránili a přebytečné vršky darovali na dobrou věc.

Sběrná místa:
> Hlavní budova nemocnice Krnov
> Dětské oddělení nemocnice Krnov
> Středisko volného času Méďa
> Krámek u radnice
> Základní škola Břidličná
> Domov důchodců Rooseveltova Krnov
> Pobočka městské knihovny, Jiráskova ulice