V závěru školního roku ještě Sára Szmeková vyhrála v obrovské konkurenci soutěž Nejlepší student.

Soutěž Nejlepší student pořádala již sedmým rokem jičínská firma Microrisc. Cílem soutěže je ocenit šikovné mladé lidi, kteří se dokážou nejen dobře učit, ale také přistupují ke svému životu zodpovědně a pro své okolí jsou cennou součástí.

Tři nejlepší studenti si tak odnesli po pěti tisících korun a škola nejlepšího z nich získala jako podporu pro další rozvoj svých studentů a vzdělávání odměnu 10 tisíc korun. „Rádi bychom ukázali studentům středních škol, že stojí za to být dobrým studentem,“ vysvětlil motiv soutěže jednatel společnosti Vladimír Šulc.

Do finálového kola se probojovali studenti nejlépe hodnocení v kritériích výjimečnost, mimoškolní aktivity, studijní výsledky a vlastní text na téma Proč stojí za to být dobrým studentem.

„Můžete projít vedle stavby a DÍVAT se jen na dům, anebo můžete VIDĚT rodný dům Antonína Dvořáka jdete kolem stejné budovy a ten velký rozdíl prožitku je jen a jen o znalostech či informacích. Spousta lidí se dívá, ale jen znalí vidí,“ napsala Sára ve své eseji.

Sára reprezentuje školu v oborových olympiádách z českého jazyka, chemie a dějepisu. Je také členkou družstva školy, které se zúčastňuje celostátní soutěže Debatní liga, a zastupuje školní žákovský parlament na fóru Zdravé město Krnov.

Ve svém volném čase pravidelně navštěvuje v rámci spolupráce s Dobrovolnickým centrem Slezské diakonie v Krnově Domov pro seniory v Krnově, kde se věnuje seniorům bez nároku na finanční ohodnocení.

Mezi její záliby patří také rekreační sport a tanec. „Na Sáru jsme velmi pyšní, ocenění si rozhodně zaslouží. Jsme rádi, že si pro své studium vybrala naši školu,“ komentoval úspěch Sáry Szmekové ředitel Gymnázia Krnov Vladimír Schreier.

Nejlepší studenti roku 2017

>> Václav Plavec, Gymnázium Teplice matematika, fyzika a programování, biologie, anglický jazyk, hudba

>> Sára Szmeková, Gymnázium Krnov umělecká výtvarná tvorba, literární tvorba, oborové olympiády, debatní soutěže, dobrovolnictví, sportovní aktivity, tanec

>> Antonín Říha, Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola, Jičín informatika, počítačové sítě, operační systémy, matematika, odborná angličtina, nominace do soutěže Česká hlavička 2016

>> Petr Štěpánek, Smíchovská střední průmyslová škola, Praha robotika, elektronika. Speciální ocenění Student technik

Gabriela Mathiasová