Dobrý člověk ještě žije. To není pouze román francouzského spisovatele Romaina Rollanda z roku 1919, ale i pochvala Dagmar Veselé, provozovatelky bruntálského kočičího útulku Princovo štědrým obyvatelům Rýmařova, kteří se postarali kočkám o dřevo na topení a zároveň o finanční dar na provoz útulku.

„Dočkali jsme se akce, která je hodna nejen velké pozornosti, ale také rozhodně velkého díku a obdivu," poděkovala Dagmar Veselá spřízněným duším, kterými jsou Iveta a Hana Čalovy z Rýmařova. I přes každodenní práci a shon nezapomněla dcera s maminkou na bruntálský útulek, ve kterém přebývají desítky opuštěných, zraněných a bezbranných koček.

Zajistili náklaďák dřeva

S přibývající zimou a ubývajícími venkovními teplotami neustále trápila děvčata myšlenka: co ty kočičky v útulku? Kde vezmou dřevo na topení? Zima je tady… „Zejména Ivetka nemá nikdy od myšlenky daleko k činu a její máma nezůstává nikdy pozadu. Zagitovaly své rodiny, dobré přátele a zajistili útulku dřevo i jeho dovoz," uvedla Veselá.

V Rýmařově naložila skupina obětavců špalky, kuláče, prostě nádherné kusy dřeva do obrovského náklaďáku hezky do plna, aby to stálo za to, a zamířili do Bruntálu. „Za dřevo hlavně vděčíme panu revírníkovi Lehkému, který povolil úklid lesa a ten provedl Olda Kux," sdělila Veselá.

Autodopravu zařídil manžel Hany Čalové, který spolu s kamarády všechno dřevo nejen složili, ale po sobě i řádně uklidili. Zřizovatelům útulku se nad tou obrovskou kupou dřeva a nečekanou pomocí těchto lidí, odhodlaných útulku pomoci, doslova podlomily nohy. S vervou obrovského, nasazení a super týmem lidí za dvě hodiny bylo z auta veškeré dřevo vyloženo a naskládáno nejen ve sklepě, ale i před sklepním prostorem.

Prohlídka útulku, finanční sbírka

Po práci legraci, řekli si dárci, a jen co dokončili těžkou práci se dřevem, prohlédli si útulek i jeho kočičí osazenstvo. Kočky poděkovaly za návštěvu a dřevo po svém. Pozorností, skokem na ramena či límec. Při následném posezení u kávy padl slib, že se dárci chtějí starat o útulek i v budoucnu.

Další pomoc přišla útulku také ze strany návštěvníků rýmařovského baru Inferno. Když uslyšeli někteří návštěvníci baru o kočičím útulku v Bruntále, o tom, kolik kočiček žije za pomoci zřizovatelů a dobrovolného personálu v útulku Princovo, neváhali a přispěli do kasičky. Kasičku do baru umístila Iveta Čalová, které se takto podařilo nashromáždit sedmnáct set korun.

„Těmto dobrovolným dárcům a Ivetce za úžasnou agitaci, velmi, velmi děkujeme. Je úžasné a povzbuzující vědět nejen o vás, že jste, ale i o tom, že ani vám není lhostejné, jak zvířata kolem nás a hlavně venku žijí. Díky," vyzdvihla Veselá.