Tentokrát měla návštěva převážně pracovní charakter. „Obsahem společných jednání bylo nastavení budoucí spolupráce obou regionů v oblastech rozvoje cestovního ruchu, regionálního rozvoje a přípravy společných kulturně společenských a sportovních akcí,“ řekl místostarosta Rýmařova Jaroslav Kala.

Obě strany si navzájem nastínily své investiční i neinvestiční záměry na období let 2007 až 2013 a hledaly společné projekty jednotlivých akcí, které by bylo možné financovat z fondů Evropské unie určených na přeshraniční spolupráci. Sem by mohly patřit třeba Hornoměstské hody každoročně pořádané v obci Horní Město, společný projekt hasičů na české i polské straně a ze sportovních akcí například fotbalové turnaje.

Příkladem investičního záměru je projekt víceúčelového domu v Malé Štáhli. „Vzájemná spolupráce je jak pro nás i pro polskou stranu rozhodně přínosem. S kým bychom taky měli spolupracovat, když ne s Poláky? Máme k nim nejblíže, máme podobné problémy a můžeme se tedy poradit s jejich řešením. Dnešní partnerství tedy není žádná formalita, jako byla družba za minulého režim,“ doplnil místostarosta Kala.