„V místě svého současného bydliště, a to na ulici Okružní 1 v Rýmařově, zanechal dopis na rozloučenou, mobilní telefon u sebe nemá, ten je již 14 dní vypnutý. Doma zanechal klíče od bytu a s sebou si vzal pouze batoh, peněženku s hotovostí ve výši asi jednoho tisíce korun, osobní doklady včetně platného cestovního pasu, léky na vysoký tlak a antidepresiva,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Ihned po oznámení místně příslušní policisté provedli rozsáhlou pátrací akci, ve které pokračovali i v následujících dnech, a to i za účasti policejních psovodů a bruntálských kriminalistů.

„Provedli jsme také prověrky ve zdravotnických zařízeních, přičemž pohřešována osoba nebyla do současné chvíli nalezena a její pohyb a pobyt není znám, jakož se přesně nezná i důvod možného odchodu z bydliště,“ doplnil policejní mluvčí.

Policie ČR. Ilustrační snímek.
Muž na Bruntálsku chtěl uplatit policisty. Hrozí mu šest let vězení

Hledaný Pavel Hluštík je asi 170 cm vysoký, silnější postavy, má modré oči, krátké vlasy na bocích a vzadu s holým temenem hlavy. Pohybuje se špatnou šouravou chůzí, mívá dioptrické brýle, nosí krátký plnovous s výrazným knírem.

Popis možného oblečení: tmavé triko s krátkým rukávem, většinou má oblečeny tmavé volné kraťasy ke kolenům nebo tmavé volné kalhoty. Batoh je tmavé barvy se zelenými pruhy.

Pokud byste dotyčného viděli, kontaktuje policejní linku 158.