Zápas naděje o udržení divizní soutěže sehrála Jiskra v sobotním deštivém odpoledni na hřišti pátého týmu tabulky z Hulína a po prvních pětačtyřiceti minutách byla blíže k vítězství. Ve druhé půli ale domácí zápas otočili a Rýmařovští tři kola před koncem soutěže pomalu ztrácejí šanci na záchranu.

Domácí oddíl nedokázal k utkání připravit travnatou plochu na svém stadiónu, a tak se utkání hrálo na náhradním povrchu. Bez potrestaných Radima Přecehtěla a Mecrineana, ale s velkou snahou o bodový zisk, nastoupila rýmařovská Jiskra k dalšímu diviznímu zápasu na umělé trávě v Hulíně.

Zápas, který byl vinou bouřek a prudkých lijáku přerušován, začali v prvním poločase mnohem lépe hosté. Fotbalisté Jiskry si vypracovali převahu a byli v poli i před brankou soupeře hodně aktivní. Do první nadějné šance hostů se dostal Večeřa, ale skóre se po ní ale neměnilo.

Více vzruchu bylo na polovině domácích, kde byl v další brankové příležitosti opět Večeřa. Ani jeho druhá možnost gólem neskončila. Ve 32. minutě se hosté po zásluze konečně dočkali. Na konci úspěšné útočné akce Rýmařovských byl znovu agilní hostující útočník Večeřa a tentokráte se již nemýlil.

Hampel zlikvidoval penaltu

Vedoucí gól celek hostů povzbudil a Rýmařovští pokračovali ve zbytku první půle v ofenzivním výkonu. Do další dobré příležitosti se dostal druhý z vysunutých hráčů Jiskry Šupák, ale gólově se neprosadil. Na druhé straně pohrozili domácí, ale bez patřičného efektu. Před poločasem dal o sobe ještě jednou vědět střelec úvodního gólu utkání Večeřa. Na poločasovém stavu 1:0 ve prospěch fotbalistů Rýmařova se ale nic neměnilo.

Do druhého poločasu vstoupili domácí fotbalisté s velkou vervou. Hned po minutě hry Hulín dostal příležitost zahrávat pokutový kop. Ten ale bravurně zlikvidoval hostující brankář Hampel a naděje hostů na plný bodový zisk stále žila.

O body Jiskra přišla za patnáct minut

Tlak hulínských fotbalistů gradoval a necelých patnáct minut před koncem jim přinesl ovoce. Před brankou Jiskry se prosadil domácí útočník a začínalo se znovu. Oba týmy hrály na vítězství. Dramatický závěr přinesl šance obou stranách. Rušněji bylo ale před brankou Rýmařova. Rozhodnutí přenesla 85. minuta, ve které domácí otočili výsledek na svou stranu.

Jiskra se v závěrečných minutách zápasu snažila alespoň vyrovnat, ale na to už nedosáhla. Po skončení utkání, v jehož druhé polovině musel z lavičky na tribunu kouč Jiskry Milan Duhan, si hosté odvezli těsnou porážku 1:2. Další divizní utkání hrají Rýmařovští na svém hřišti v neděli od 16.30 hodin proti Slezskému FC Opava B.

Hulín - Jiskra Rýmařov 2:1 (0:1)
Branka:
32. Večeřa.
Rýmařov: Hampel, Hapka, Martinka, Jiřičný, Vincenec, Šmíd, Jahoda, Spáčil, Ondruška, Šupák, Večeřa, trenér: Milan Duhan.