Již ve čtvrtek 11. června čekají na obyvatele a návštěvníky města Rýmařova dopravní omezení, související s nadcházejícími oslavami dne města. Na náměstí Míru je nutné se vypravit pouze po vlastních nohou, případně na bicyklu.

Ve čtvrtek dvě hodiny před půlnocí totiž náměstí Míru uzavřou pro motorové vozy, uzávěra potrvá až do soboty 13. června dvě hodiny po půlnoci. V pátek již neumožní Rýmařovští vjezd ani zásobovacím automobilům.

Nyní k samotným oslavám. Den města se koná na rýmařovském náměstí Míru v pátek 
12. června od 10 hodin dopoledne, kdy vystoupí děti z mateřských škol, Kouzelná buřinka a volnočasové útvary Střediska volného času, jakými jsou africké bubny, break dance, orientální tanečnice nebo Move2you.

Od 14.30 hodin se děti mohou těšit na vystoupení oblíbeného Michala Nesvadby, kterého znají z televizní Kouzelné školky.

„V 16 hodin odstartuje v sousední Radniční ulici vůbec první ročník Běhu městem pro všechny věkové kategorie, v 16.30 hodin začne bohatý kulturní program, jenž o půlnoci ukončí ohňostroj. Po celý den bude na náměstí probíhat jarmark a pro děti budou připraveny skákací hrady a další atrakce," řekl k připravovaným oslavám rýmařovský starosta Petr Klouda.

Na programu, jsou také Kelt Grass Band, Pangea, O5 a Radeček nebo Rock n' Roll Band Marcela Woodmana. Vstup je zdarma.