"Luxusní zakázka pro Národní divadlo již ve fázi instalace. V brzké době budou tyto skvostné brokáty k vidění přímo v prostorách Národního divadla," informuje Hedva Český brokát Rýmařov o své další reprezentativní zakázce. 

Máte doma nitě, příze, kravaty motýlky, šátky, košile nebo textilní metráž z Hedvy Rýmařov? S práci rýmařovských textiláků se můžeme seznámit jak v muzeu textilnictví, tak třeba v Národním divadle, ve státní opeře nebo na lidových krojích.

Hedva Rýmařov v expozici tkalcovství a lnářství vysvětluje, jak se textilní minulost regionu potkává se současností.
Hedva Rýmařov. Zvenčí vypadá omšele, uvnitř ale skrývá poklady. Podívejte se

Na 28. září, Den české státnosti, už tradičně Hedva chystá ponožky, kravaty, motýlky a podobné textilie v barvách české trikolory. Samozřejmě nesmí chybět ani na módních přehlídkách a mezinárodních veletržních výstavách, jako je třeba SACROEXPO Bratislava. Znalci poznají rýmařovskou stopu ve výpravných kostýmních velkofilmech.

Již probíhá instalace skvostných brokátů, které přímo v prostorách Národního divadla budou ukázkou umu rýmařovské tkalcovny. Cesta k této prestižní zakázce na vytvoření brokátu pro Národní divadlo začala přihlášením do výběrového řízení.

Co si vzít na sebe na státní svátek 28. října?
Na státní svátek kravata v trikolóře! Prodejna Hedvy je atrakce Rýmařova

Brokátové repliky vznikají na oddělení rýmařovské desinatury. Po prvotním ''náhozu'' látky má zákazník příležitost zkontrolovat vzory a barvy.

Až když je brokát schválený, přichází na řadu tkaní. „Nastává instalace na místě tomu určeném. V této chvíli už naše práce končí a nezbývá než čekat na úchvatné fotografie výsledné realizace,“ informovala rýmařovská Hedva Český Brokát.