Neutěšený stav dopravy na hlavní cesté přes Město Albrechticích je dán tím, že tudy vede mezinárodně významný tah na hraniční přechod Bartultovice. Nebezpečná dopravní tepna dovedla vedení města a zástupce Okresního ředitelství PČR Bruntál ke společnému kroku. Opakovaně zaslali žádost o dotace na ministerstvo vnitra. Několik let se peníze na bezpečností prvky v dopravě sehnat nedařilo, a teprve až v roce 2007 byli žadatelé úspěšní.

„Dopravní situace je v našem městě opravdu šílená. Jsme rádi, že se nám za pomoci okresního policejního ředitelství podařilo sehnat finanční prostředky, jež povedou ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu,“ uvedl Luděk Volek, starosta Města Albrechtic.

Vedení města nechalo za peníze instalovat na tahu Krnov - Město Albrechtice - Bartultovice dva ukazatele rychlosti. Ty jsou umístěny na začátku města, aby neukázněné řidiče při překročení rychlosti varovaly blikajícím nápisem zpomal. Řidičům, kteří jedou podle předpisů, tabule ukáží jen aktuální rychlost jejich vozidla. Podle starosty města se bude dopravní bezpečnost zvyšovat i v dalších letech.

„Nainstalované ukazatele rychlosti a další opatření alespoň částečně zvýší bezpečnost silničního provozu. V dalších letech budeme usilovat o nainstalování zpomalovacích retardérů před školou a na náměstí. Nechceme čekat, až nějaký šílenec srazí malé dítě, seniora nebo cyklistu,“ dodal starosta Volek.