"Policejní autohlídka naměřila silničním rychloměrem značky Ramer rychlost 186 km/hod. A to řidič projížděl kolem autobusových zastávek, přes přechody pro chodce, poblíž zdejšího obchodu a restaurace a míjel nejméně tři protijedoucí automobily," uvedl policejní mluvčí René Černohorský s tím, že policisté měli radar ve služebním vozidle v civilním provedení. Ujíždějící Audi dostihli až když řidič kvůli hustšímu provozu v Krnově na Albrechtické ulici musel zpomalit.

"Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že řidič je vlastníkem řidičského průkazu pouze pár měsíců a v evidenci karty řidiče nemá doposud žádný záznam. Orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek v těle vyzněly negativně. Při otázce policistů, kam tak spěchal, uvedl, že jel pouze vyzvednout svého otce z práce. Podle vyjádření zakročujících policistů si mladý muž okamžitě uvědomil závažnost svého chování a svého jednání ihned velice litoval. Oba dopravní policisté si za dobu výkonu své funkce nepamatují řidiče motorového vozidla, který by jel v obci vyšší rychlostí. V minulosti naměřili nejvyšší překročenou rychlost v obci 136 kilometrů za hodinu," doplnil policejní mluvčí René Černohorský.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o opravdu mimořádné překročení rychlosti v obci, kde byl i přechod pro chodce, bude se případem zabývat krnovské Oddělení obecné kriminality Územního odboru Policie České republiky v Bruntále pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty zločinu obecného ohrožení.