Výlov rybníka Výtažník se odehrál 28. října a provázel ho den otevřených dveří, aby si návštěvníci mohli prohlédnout také zázemí potřebné k chovu ryb. „Jsem rád, že k nám od rána proudí davy a davy lidí. Začali jsme s výlovem již v devět hodin ráno a od té doby jsme se nezastavili," řekl vedoucí krnovského rybářského střediska Ivo Jedlička.

Opět bílý sumec

Vypouštění rybníku Výtažník trvalo přes dva dny. Rybáři se v úterý ráno chopili sítí, a postupovali ke kádím s vodou, kde je další skupinka kolegů rybářů již čekala s auty. Ryby poté putovaly do kádí, kde je pracovníci pracovníci Povodí Odry roztřídili.

„Většina ryb poputuje na zimu do jiného rybníčku, kde přezimují a využijí se na další chov. Zhruba třicet procent kaprů poputuje do prodeje," doplnil Jedlička.

V rybníku Výtažník jsou hlavně kapři, ale také štiky, candáti, tolstolobici, amuři nebo dokonce i zlatý sumec. Rybáři vylovené ryby třídili podle druhů a velikostí.

Výlov rybníka si nenechaly ujít stovky Krnovanů včetně dětí. Všichni hned na místě mohli ochutnat, jestli jsou lepší ryby uzené nebo pečené. Samotný výlov trval až do odpoledne. Jako již několik let po sobě se v sítích rybářů objevili také bílí sumci albíni.

„Máme jich ve Výtažníku celkem pět, každoročně tito albíni návštěvníky nadchnou," prozradil Jedlička.

Pečený pstroužek na kmínu

Po výlovu se návštěvníci dozvěděli také něco z rybářského života. „Pořádali jsme den otevřených dveří, aby lidé věděli, že naše práce je někdy opravdu náročná a přesto tolik krásná," doplnil Jedlička.

Návštěvníci se z odborného výkladu dozvěděli, jaké druhy sladkovodních ryb se v českých rybnících pěstují, mohli si zkusit ulovit pstruha nebo se přiučit nějaké recepty na přípravu ryb. Nechyběly ani rybí speciality. Například kvůli pstruhům na kmínu byli lidé ochotní vystát nekonečné fronty.

Výlov sousedního Petrova rybníka je plánován na 5. a 6. listopadu. Po oba dny od 8 hodin. Výlovový prodej bude probíhat na sádkách.