Okolí rybníka se viditelně změnilo, dnes je obestavěn panelovými domy a z druhé strany vede rušná silnice. Ale i přesto zde rybáři u vody dokáží najít chvíli klidu pro svého koníčka a zabrat se do lovu. Většinou přelstí kapra, ale jsou tu třeba i úhoři či candáti.

A nyní k historickým snímkům.

Poznáte, odkud fotografoval někdejší bruntálský fotograf Stanislav Novák okolí bruntálského Kobylího rybníka?

Ano, je to z místa před bývalým Multiservisem, kde dnes provozují restauratéři hned dvě hospody. Objektiv zamířil fotograf Novák na budovu známou ve městě jako Žabák. I v budově Žabáka je hospoda a několik menších prodejen.

„Druhý snímek zobrazuje muže, rybařící u Kobylího rybníku v Bruntále. Jak je patrné, ještě tehdy nestály panelové domy po pravé straně," řekl bruntálský historik a kronikář Josef Cepek. Rybáři stojí čelem k rybníku a vzdálenějšímu Uhlířskému vrchu. Jak si lze povšimnout, budova Žabáku ještě neexistovala. V padesátých a ještě i šedesátých letech minulého století se dívali rybáři pouze na menší bytové domy v Dolní ulici, jenž stojí na stejném místě dodnes. Další panelové domy přinesla až zástavba z pozdějších let.

.

Rybařící muži u bruntálského Kobylího rybníku se dívají směrem k Uhlířskému vrchu. Panelové domy okolo rybníka ještě tehdy nestály. Fotografie: Archiv Josefa Cepka

.

Současný pohled, který se nabízí rybářům na břehu Kobylího rybníka. Břehy lemují panelové domy, částečně kryjí výhled na Uhlířský vrch. Foto: Deník/Dalibor Otáhal