Starosta Krnova Tomáš Hradil na náměstí přivítal nejen místní, ale také také polské hosty z partnerských měst Hlubčice a Prudnik. Ti pozvali Krnovany příští týden v pátek na podobné adventní setkání v Hlubčicích.

V Jeseníkách v Malé Morávce ve skiareálech Karlov a Kopřivná právě finišují přípravy na start nové lyžařské sezony. Listopad 2022
Jeseníky: ceny skipasů, jako vloni. Areály se už chystají na sezonu, podívejte

"Když jsme se tu na náměstí takto sešli naposledy před třemi roky, taky tu byla krásná atmosféra. Pak jsme ty úžasné vánoční trhy a připravený adventní program několikrát museli zrušit. Proto si moc vážím toho, že nám to dnes napotřetí klaplo. Jsem strašně rád, že si dnes zase můžeme užít úplně normální vánoce," vysvětlil starosta Krnova Tomáš Hradil, proč po tak dlouhém půstu město velkorysý vánoční program nijak neořezávalo z úsporných důvodů. Jak se Krnované mohli vzápětí přesvědčit, město nešetřilo ani na ohňostroji.

Otevírání nové zubní ordinace v Rýmařově na Poliklinice v září 2022.
Problémy se zubaři na Bruntálsku. Jedna ordinace otevírá, druhá ale končí

Sotva se stromeček poprvé rozsvítil, zazněly první tóny nejslavnějšího vánočního songu Tichá noc. Ohňostrůjci se pustili do monumentálního díla. "Tichá noc, svatá noc" zpívaná procítěným hlasem v záblescích raket a rachejtlí na nočním nebi změnila setkání u stromečku v nezapomenutelný audiovizuální zážitek. Ohňostroj odpalovaný za čerstvě rozsvíceným stromkem obohatil klasické vánoční melodie o tiché svaté noci a děťátku co sladce spinká v Betlémě.