„Pánové, chci vám všem poděkovat za dlouholetý výkon služby u policie. Vaše práce nebyla jednoduchá a přesto jste ji dělali dobře. I díky vašemu pracovnímu nasazení se v Krnově podařilo snížit hranici trestné činnosti. Věřím, že si ze služby u policie odnesete jen ty dobré vzpomínky. Nezbývá mi tedy než vám do dalšího života popřát vše nej,“ řekl Tomáš Tuhý, ředitel Okresního ředitelství Policie ČR Bruntál.

V Krnově odešlo do civilu sedm zkušených policistů. Ti dlouhá léta zastávali vedoucí funkce na tamním obvodním oddělení a kriminálce. Rozloučit se s nimi přišla i starostka Krnova Renata Ramazanová i další představitelé města.

V Bruntále odešlo ze služby sedm policistů a dva služební funkcionáři. Obdiv za dosavadní práci jim vyjádřil starosta František Stružka i oba jeho místostarostové Petr Rys a Václav Mores. „Je mi líto, že se s vámi setkávám ve chvíli, kdy odcházíte. Zkušenosti, které máte, by se daly ještě dobře využít. Vaše práce zasluhuje hluboké uznání. Teď už se jen musíte naučit odpočívat,“ řekl František Stružka, který sám strávil pětatřicet let v uniformě, i když vojenské.

Policejní šéf Tomáš Tuhý řekl, že nechce ztrácet s bývalými policisty kontakt ani po jejich odchodu. „Když jsme tehdy nastupovali, věděli jsme, že budeme sloužit až do důchodu. Dnes mladí přichází k policii především proto, že není práce. V tak náročné profesi ale bez nadšení a oddanosti věci nevydrží,“ vyjádřil se vysloužilec František Hradil.

Práce policie se ale změny nedotknou. „Nábor uskutečňujeme každý měsíc. Navíc nám přibude třicet osob od cizinecké policie,“ potvrdil Tomáš Tuhý. Odcházející zástupce Jiří Matela si přál: „Přeji celé policii, aby se jí jen a jen dařilo.“

Z Rýmařova odešli tři policisté, Z Horního Benešova dva, z Vrbna pod Pradědem jeden a z dopravního inspektorátu čtyři policisté.