Ve středu 2. listopadu se sejdou zastupitelé Krnova v 16.30 hodin v hasičské zbrojnici v Kostelci. Hned v úvodu je čeká prezentace dvou studií, jak by bylo možné modernizovat a rekonstruovat krnovské koupaliště.

S variantou úpravy stávajícího bazénu a jeho technologií zastupitele seznámí zástupce společnosti Centroprojekt Group. Jeho kolega ze společnosti BAPO pak zase přiblíží, co by obnášelo vybudování přírodního koupacího biotopu s využitím původního betonového korpusu.

„Na základě prezentací, ale také výsledků ankety mezi občany se zastupitelé rozhodnou, ke které variantě se přikloní. Tu pak začneme projektovat," doufá místostarosta Michal Brunclík.

Podkladem pro rozhodování zastupitelů bude nejen prezentace, ale také svědectví kolegů, kteří navštívili podobně upravená koupaliště a zjišťovali jejich klady a zápory. Stejně důležitá pro ně budou výsledky ankety, která byla uzavřena 27. října. Celkem se do ní zapojilo 777 hlasujících občanů. Z nich 321 hlasovalo pro variantu přírodního koupacího biotopu a pro klasickou rekonstrukci se vyjádřilo 456 respondentů.

Závazné rozhodnutí o rekonstrukci krnovského koupaliště bylo už několikrát na spadnutí, ale vždy bylo na několik let zase odloženo. Dočkáme se dnes?

Varianta přírodní koupací biotop

.Zdroj: .

Přírodní biotop ke koupání je levnější a ekologištější varianta. Hlasovalo pro ni 321 Krnovanů. Vizualizace: BAPO Rousínov

>> Navržené řešení využívá původního korpusu koupaliště. Po obvodu koupaliště bude vytvořen obvodový chodník. Biologické čištění vody bude probíhat pouze pomocí rostlin a ekosystémů ve filtračních lagunách.

>> Po rekonstrukci: koupaliště původní: 50 x 28 m metru, čištění vody biologickou cestou bez chemie. Neplavecká zóny vybavená skluzavkou.

>> Plánovaná kapacita po rekonstrukci: denní návštěvnost areálu průměrně 580 osob, kapacita vodní plochy 145 osob.

>> Orientační cena: 19,5 milionu včetně DPH.

Varianta klasická rekonstrukce

.Zdroj: .

Klasická rekonstrukce koupaliště je sice dražší, ale jeho technologie nabízí návštěvníkům víc atrakcí. Pro klasickou rekonstrukci se vyjádřilo 456 respondentů. Vizualizace: Centroprojekt Group

>> Rekonstrukce stávajících van i současné strojovny a bazénové technologie, dětský bazén bude vybudován nový.

>> Po rekonstrukci vzniknou dva vzájemně propojené bazény o celkovém rozměru 50 x 28 metrů. Rekeační bazén bude vybaven atrakcemi: skluzavkou s tobogánem, šplhací sítí, lezeckou stěnou, vodopádem a dvěma moly, plavecký bazén plaveckými dráhami a startovacími bloky. Děstský bazén fontánami. Chemické čištění vody.

>> Kapacita: denní návštěvnost areálu do 3 100 osob, vodní plochy 518 osob.

>> Cena: 35,7 milionu Kč s DPH.