Z toho na investice je vyčleněno více než 300 milionů korun. Další desítky milionů korun půjdou do oprav a údržby městského majetku.

NEJAKTIVNĚJŠÍ ROK V NOVODOBÉ HISTORII

„Rozpočet na rok 2020 je v mnoha ohledech revoluční, čeká nás investičně nejaktivnější rok v novodobé historii Krnova. Jeho přípravy byly velmi náročné, o to větší mám radost, že byl pozitivně přijat členy finančního výboru, rady i zastupitelstva města,“ uvedl starosta Tomáš Hradil.

BYDLENÍ, DOPRAVA, VEŘEJNÁ PROSTRANSTVÍ

Nejvíce peněz v Krnově půjde do bydlení a územního rozvoje, a to 64 milionů korun. Téměř 53 milionů korun je pak vyčleněno na dopravní stavby.

Ilustrační snímek.
Vánoční stromky potěší rodiny a pak i teplárny Veolia

Město chystá opravy důležitých ulic, jako Chářovské, Žižkovy, Mikulášské, dojde k rekonstrukci bytového domu na adrese Stará 7, školní jídelny v Žižkově ulici, úpravám předprostoru u nemocnice a veřejného prostranství v bývalých kasárnách, opravena bude budova v Hlubčické ulici, kde mají zázemí sociální služby Slezské diakonie.

KONEČNĚ I ATLETICKÝ STADION SE DOČKÁ

„Mezi velkými stavbami ční rekonstrukce atletického stadionu i s tribunami. Sportovní veřejnost už si nejspíš myslela, že se nikdy nedočká. Těším se také na rekonstrukci zahrady střediska volného času, kterou pomohlo připravit předchozí vedení města. Zejména rodiny s dětmi čeká řada nových atrakcí. Věřím, že potěšíme také stovky věrných návštěvníků divadla jeho vnitřní rekonstrukcí,“ řekl starosta.

PROJEKTY REVITALIZACE

Kromě těchto a dalších investičních akcí určených k realizaci rozpočet obsahuje také peníze na projektovou přípravu záměrů, které má město v plánu uskutečnit v dalších letech.

Ilustrační foto
Půlnoční mše v Bruntále

„V rozpočtu jsou zařazeny studie či projektové dokumentace revitalizací sídlišť u nemocnice a pod Cvilínem, dále Hlubčické ulice, včetně prostoru před nádražím, nebo prostranství před Kofola Music Clubem. Budeme připravovat architektonické soutěže na nové městské lázně a přestavbu obchodního domu. Chystáme se také na studii prostranství sportovišť v Petrovické ulici, kdy cílem je vznik ucelené sportovní čtvrti,“ upřesnil.

SLUŽBA SDÍLENÝCH KOL

Město se chce v příštím roce více zaměřit na podporu podnikání a inovací. „Vyčlenili jsme k tomu částku 330 tisíc korun na spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem a máme celou řadu nápadů na nejrůznější projekty v této oblasti. Do práce jezdím nejčastěji na kole, a budu tak se zájmem sledovat, zda se v Krnově uchytí služba sdílení kol,“ dodal Tomáš Hradil.