Poradí jim, jak zde založit zahrádku, na které se dají pěstovat bylinky a ovoce. Také jim poradí co všechno si ze svých výpěstků mohou sami vyrobit či uvařit.

Domácí bonbony

Ochránci přírody sice mají připravený materiál pro výsadbu, ale snaží se, ať se do akce zapojí co nejvíc dětí a rodičů. „Mohou si přinést bylinky z vlastní zahrádky, třeba mátu nebo meduňku. Ukážeme jim jak si vysadit zahrádku ve stylu jedlý les, ve kterém rostou jahody, rybíz i borůvky.

Chystáme i takzvaný hmyzí domeček a požádali jsme rodiče, aby se zapojili do výroby krmítek a ptačích budek, ať si děti uvědomí, že také tato zvířata jsou součástí přírody a mohou se s nimi setkávat na zahrádce.

Určitě to bude přínosné, když si lidé uvědomí, že kromě bonbonů, které se kupují v hypermarketu, si mohou vyrobit i daleko zdravější z medu, citronu a bylinek. Nabídneme jim třeba domácí lipové bonbony, protože naše akce je propagací nejen bylin, ale všeho, co se z nich dá vyrobit," uvedla za organizátory z Českého svazu ochránců přírody Alena Křištofová, podle které má tato akce přispět ke zkulturnění zahrady školky a zároveň ukázat, jaký může zahrádka přinést užitek.

„V rámci pracovní výchovy si mohou třeba vyzkoušet, jak se z levandule dá udělat mýdlo nebo sušenky. Dáme jim ochutnat doma upečený chleba a také jim ukážeme jak vyrábět máslo ze šlehačky. Je to dobrota, když se podává posypané čerstvou pažitkou," uzavřela Křištofová.