Prošli se společně náměstím, aby upozornili veřejnost, že nošení dětí tělo na tělo je přirozené, pohodlné a cool. Vtipálci už vymysleli žertovný název označující maminky, které své děti nosí. Říká se jim nosnice.

„Mě to označení nosnice nijak neuráží. Máme smysl pro humor a navíc se slepice starají o kuřátka tak pečlivě a zodpovědně, že je vnímám jako pozitivní vzor. A navíc si veřejnost nosnice snáze zapamatuje než oficiální název kontaktní rodičovství," uvedla krnovská laktační poradkyně a současně maminka Táňa Jaššová, která je propagátorkou nošení dětí.

Nošení dětí v šátku tělo na tělo totiž podporuje budování vztahu. „Miminko bylo s maminkou spojeno devět měsíců, takže i v období po porodu je biologicky naprogramováno k tomu, aby bylo s matkou v úzkém tělesném kontaktu. Chceme ukázat, že existuje i jiná možnost něž kočárek.

A také že existují nosící šátky různých typů a barev, které mohou být i zajímavým módním doplňkem. Samozřejmě kromě šátků existují i různá nosítka," doplnila Jaššová s tím, že nošení podporuje schopnosti matky pečovat o dítě a má také blahodárný vliv na kojení.

K procházce nosnic se přidala kromě tatínka-nosiče dokonce i holčička s plyšovým medvědem v nosícím šátku.