Motoristé by měli být obezřetní při jízdách okolo náměstí Míru v Rýmařově. Po náměstí se jezdí jednosměrně už ne bezprostředně okolo budovy radnice, ale po obvodu náměstí. „Komunikace je nyní širší, obrubníky ze země vyčnívají maximálně jeden centimetr. Je to hlavně kvůli zimní údržbě, kterou v centru provádějí technické služby," řekl rýmařovský místostarosta Jaroslav Kala.

Jednosměrná je nyní Husova ulice. „Dříve se dalo ve směru k náměstí odbočit pod poštou vlevo a Husovou ulici projet. To možné kvůli novému značení není," uvedl místostarosta Kala. To znamená, že jezdit se dá již výhradně od pivovaru pod městským muzeem k třídě Hrdinů.


V celé ulici nově platí pouze podélné stání ve směru jednosměrné ulice. Na samotném náměstí Míru je placené parkování, přičemž město hodlá v letošním roce renovovat parkovací automat pro výdej lístků ke státní.

„Parkovací automat chceme dát jenom na hodinu, aby si lidé mohli nakoupit a projít centrum, ale zároveň aby nám neparkovali celý den," sdělil Kala. Bezplatné karty k parkování by podle nových pravidel neměli získávat ani zaměstnanci radnice, zastupitelé, ani obyvatelé okolních domů. Zakoupit ale půjde celoroční parkovací karta s tím, že je pro tyto účely vyhrazeno na náměstí šest stání pro účely pracovníků a volených zástupců města.

„V letošním roce máme v rozpočtu vyhrazeny peníze na opravy komunikací, které na centrum města navazují. V nejhorším stavu je Havlíčkova ulice, a také Národní ulice, které rozhodně musíme dát do pořádku. Samozřejmě plus chodníky," plánoval místostarosta Rýmařova Jaroslav Kala.