Při výjezdu z rekonstruovaného úseku řidiči osobních aut trnou, jak si jejich auto poradí s vysokým stupněm a zda o něj neškrtnou podvozkem či výfukem.

Na silnicích celého kraje je v současnosti plno podobných úseků v rekonstrukci, takže řidiči se musí obrnit trpělivostí a připravit se na čekání v místech, kde je provoz zúžen do jednoho pruhu. Práce probíhají navzdory klimatickým podmínkám, které rozhodně nejsou ideální pro kladení nového asfaltového povrchu. Silničáři pracují za deště, ve sněhu i při mrazu, přestože kvalitní vozovka vyžaduje vysušený a teplotně stabilizovaný podklad. Vzhledem k současným klimatickým podmínkám je na vyfrézovaných úsecích problematické i odklízení sněhu.

Tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková, ani její kolega Jan Hoření neodpověděli na otázky Deníku, proč se komunikace v takové míře opravují před zimou, jak dlouho to bude ještě trvat, kolik to bude stát a zda se klimatické podmínky nějak podepíšou na kvalitě asfaltu. Namísto odpovědi na otázky přišel automaticky generovaný mail o jejich nepřítomnosti.

O stavu silnic by mohla vyprávět starostka Krnova Renata Ramazanová, která v uplynulých dnech absolvovala autem několik služebních cest

„Rozkopané hlavní tahy nejsou akce města, takže asi nejsem ten pravý, kdo by to měl komentovat. Podle mě je to názorná ukázka, jak to dopadne, když Ředitelství silnic a dálnic dostane na začátku listopadu 160 milionů, které musí utratit do konce roku. Vyfrézovaný není jen tah středem Krnova, ale plno úseků v celém kraji. Sama auto neřídím, ale na služebních cestách do Ostravy nebo do Karlovy Studánky jsem poznala, jak situaci hodnotí motoristé. Překonávali jsme několik rozpracovaných úseků, jak to známe z Revoluční. V zásadě je dobře, že se silnice konečně opraví, ale když se rozpracuje tolik úseků najednou, musí mít řidiči opravdu pevné nervy. Když začnou frézovat povrch silnice v okamžiku, kdy začíná sněžit a mrznout, musí přece počítat s tím, že se v extrémních podmínkách nemůže asfaltovat, takže se třeba bude celé týdny čekat na lepší počasí,“ uvedla starostka Ramazanová.