Do kurzu svařování se přihlásilo dvacet zájemců z Krnova a okolí, například z Dívčího Hradu nebo z Opavy. Podmínkou účasti bylo, že účastník školení musí ve firmě pracovat jako svářeč, popřípadě v příbuzné profesi. Projekt nazvaný Profesní vzdělávání v oblasti víceúčelového svařování financovala Evropská unie.

Na přípravě projektu se podíleli jako partneři také Moravskoslezský kraj a město Krnov, kteří škole nabídli především propagaci projektu a pomoc s administrativním zpracováním žádosti o dotaci z eurofondů. Projekt je inovativní v tom, že kromě samotného školení si účastníci rovnou mohli vyzkoušet předváděné svařovací techniky v praxi. Kurzy zaměřené na dělení železných a neželezných materiálů pomocí plazmy a svařování metodou CMT, které pracuje s přenosem studeného kovu měly velký ohlas.

V závěru zájemce získá od Centra víceúčelového svařování osvědčení o absolvování školení. „Zítra zase organizujeme v Úvalně v rámci jiného projektu školení pro studenty, kteří potřebují získat praktické zkušenosti jako řidiči traktoru. Z jedenácti škol se přihlásilo asi třicet zájemců o řízení traktoru,“ uvedl ředitel krnovské Střední školy automobilní, mechanizace a podnikání Zdeněk Welna.