Moravskoslezský kraj pomohl dvou set tisícovou finanční injekcí. Celkově vyjdou práce na zděném pavilonu a okolních terénních úpravách zhruba na šest set tisíc.

Pracovníci světlohorské firmy vylepšují podobu altánu již tři týdny. Prorazili už původní historický vstup mezi radnicí a pavilonem, dělají omítky. „Špatně nám to ale schne, je moc mokro,“ postěžoval si na stavbě jeden z pracovníků. „Do voleb bychom chtěli mít tak zhruba hotovo, prostory už potřebujeme využít právě kvůli volbám. Ukončení prací předpokládáme do poloviny listopadu,“ konstatovala starostka Široké Nivy Alena Mátéová. Nově získané místnosti mohou v budoucnu obyvatelé obce využívat jako zasedací místnost pro veřejná zasedání, pro svatby i další obřady.

„Čekají nás různé dodělávky, a to včetně venkovních prostor. Venku můžeme pořádat akce pro děti, zajít sem mohou na kus řeči i maminky s dětmi,“ řekla Alena Mátéová. V suterénu dvoupatrového pavilonu vzniká zároveň místnost pro schůzky místních občanských sdružení. Je vybavena původním zachovalým krbem. Bylo proto potřeba opravit i komín. Včetně terénních úprav by práce měly skončit nejpozději v příštím roce.

V Široké Nivě jsou při získávání dotací zatím vcelku úspěšní. Mimo zmíněných dvou set tisíc na pavilon získali i dalších dvě stě tisíc na opravu hřbitovní zdi. Stejnou částku již slíbilo ministerstvo pro místní rozvoj na altán na hřišti. Milion čtyři sta tisíc korun má obec dostat na renovaci malometrážních bytů pro sociálně slabší obyvatele, matky s dětmi či důchodce.