Na Cvilíně právě skončila rekonstrukce trojdílné barokní kaple, která sousedí s poutním kostelem. Práce za 120 tisíc korun provedla firma Petra Malinovského. Investorem bylo město Krnov, které je vlastníkem pozemků kolem kostela, a tedy i kaplí křížové cesty.

Oprava trvala od loňského podzimu. „Půlroční „nicnedělání“, kdy po oklepání staré omítky zůstala kaple rozdělaná, bylo mnohým trnem v oku. Bylo ale třeba, aby podmáčené zdivo kaple dostatečně vyschlo. Teprve potom jsme se mohli pustit do statického zajištění bočních kaplí, doplnění omítek a závěrečného nátěru v barvách kostela,“ uvedl Vlastimil Štverák z krnovského odboru veřejných zakázek.

Repasí prošel i okapový chodník a mříže. Prostor uvnitř chce město opravit v příštím roce.

Na Cvilíně, který je vyhledávaným poutním i turistickým místem, probíhají také další práce.„Pracovníci Technických služeb Krnov před kostelem postupně čistí původní štětové cesty od nánosů a trávy. Provádí i běžnou údržbu okolní zeleně.

Chystáme obnovu stezky nad Petrovým dolem a ještě letos bychom chtěli opravit kamennou stezku pod cvilínskými schody. V Městské ulici bude odkryta, očištěna a doplněna původní kamenná dlažba, která je v současnosti schovaná pod asfaltem a nánosy hlíny. Jestli to ale stihneme, nevíme,“ doplnil místostarosta Michal Brunclík s tím, že bude potřeba zopakovat výběrové řízení, protože napoprvé se nepodařilo najít nikoho, kdo by byl schopen zakázku realizovat.

„Letos jsme chtěli ještě přemístit zastávku MHD, která zasahuje do prstence kapliček. Jak jsme zjistili, není to vzhledem k omezenému prostoru na vrchu Cvilína možné. Na podzim alespoň opravíme nástupní ostrůvek,“ uzavřel Brunclík.

.Zdroj: .