Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel školy Jan Vavřík: Škola v Andělské Hoře je velmi kvalitní

Andělská Hora - Pedagog Jan Vavřík působí ve školství od roku 2000. Zhruba devět let v pozici zástupce ředitele Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem, následně tři roky coby zástupce ředitele Městského osmiletého gymnázia v Bruntále, kde vyučoval informatiku a anglický jazyk.

12.8.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vít Černý

Čtyři roky vede středisko Vysoké školy podnikání, a. s., v Bruntále a od 1. srpna je novopečeným ředitelem Základní školy a Mateřské školy v Andělské Hoře.

Máte k Andělské Hoře nějaký osobní vztah?

Celá má rodina pochází původně z Ostravy. Někomu se Ostrava nelíbí, ale já k ní mám prostě dobrý vztah a nedám na ni dopustit. Vždy, když se vracím do Ostravy, se tam cítím dobře. Když jsme se v devadesátých letech přestěhovali do Andělské Hory, získala v mém srdci Ostrava velkého konkurenta. Dnes už si dovolím konstatovat, že Andělská Hora sesadila Ostravu z pomyslné zlaté příčky. V Andělské Hoře jsem prožil krásných deset let svého života, bydlela zde má fantastická a nezapomenutelná babička a nyní zde bydlí pro mě nejdůležitější lidé máma s tátou.

S jakými vizemi vstupujete do ředitelské funkce?

Mohu zodpovědně říct, že škola v Andělské Hoře je velmi kvalitní. Když jsem se připravoval na konkurzní řízení, byl jsem velmi mile překvapen, jakým způsobem škola s dětmi pracuje. Nespočet inovativních způsobů, akcí, činností a projektů řadí tuto školu na velmi vysoké místo. Pracovníci se věnují dětem nad rámec svých povinností, za to jim patří velký dík a obdiv. Zároveň také přebírám školu po řediteli Leoši Sekaninovi, který je dnes novým ředitelem Základní školy v Okružní ulici v Bruntále. Ten škole věnoval mnoho času, úsilí a energie, takže jeho práce je pro mě inspirativní a motivující. Vizí, se kterými do své funkce vstupuji, je skutečně mnoho, ale nechci je sdělovat přes média, než je prodiskutuji se svým týmem, se svými novými kolegy.

Ve vašem dosavadním působišti se vám nelíbilo? Proč jste změnil zaměstnání?

Pracoval jsem tři roky na pozici zástupce ředitele městského osmiletého gymnázia, které bylo, dovoluji si říci s plnou vahou odpovědnosti, velmi často dehonestováno zcela neprávem. Jeho studenti často obsazovali přední místa v republikových soutěžích a poráželi studenty jiných škol. Bohužel městské osmileté gymnázium k 31. srpnu ukončí svou činnost. Chci poděkovat řediteli Petru Novotnému, že mi před třemi roky dal šanci tuto činnost vykonávat. Byla to pro mne velká životní zkušenost a jsem za ni vděčný. Mnohé jsem se naučil díky kvalitním lidem, kteří stáli po mém boku, ovšem poslední rok byl vysilující pro všechny. Až historie ukáže, zda ukončení městského osmiletého gymnázia byl správný, či chybný krok.

Myslíte, že se na Petrinu podaří udržet i do budoucna pobočku ostravské vysoké školy?

K tomuto si nedovoluji vyslovit komentář, neboť mi to ani nepřísluší. Vše je závislé hlavně na majitelích vysoké školy v Ostravě.

Autor: Karel Janeček

12.8.2012
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Počítačový kurz pro seniory

Ondřej Štveráček Quartet a  Ryan Carniaux

Hudební lahůdka ve Společenském domě

Jazzový klub se vrací pod střechu

Po letní sezoně venkovních festivalů a koncertů se rýmařovský jazzclub opět vrací na pódium Střediska volného času Rýmařov.

Koncert komorního dua

Koncert komorního dua Vientomarero flétnistky Michaely a kytaristy Jiřího Mecových budou moci diváci vidět ve čtvrtek 19. října v sále Základní umělecké školy Bruntál.

Krnov bojoval, ale na body nedosáhl

Zklamaný z výsledku byl po utkání v Bohumíně trenér krnovských hokejistů Jaroslav Plánovský. Hosté nehráli špatně, jenomže zahazovali šance, takový Tomáš Polok zahodil čtyři tutovky.

Horní Benešov se z Frýdku vrátil s prázdnou

Krajská hokejová liga ve středu pokračovala dalším kolem, v jehož rámci do moderní frýdecko-místecké haly Polárka zavítal tým Horního Benešova. Hostům se ale příliš nedařilo a z Frýdku si odvezli prohru v poměru 0:7.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení