Ten umožní zájemcům z řad veřejnosti, aby vlastním fyzickým úsilím, neboli šlapáním na speciálně upraveném kole, přispěli na dobrou věc.

Na rotopedech se jezdilo v minutových intervalech. Soutěžící věkových kategorií zápolili mezi sebou ve dvojicích. Krnovskou nemocnici přišli jízdou na rotopedu podpořit zástupci dětského oddělení i sám ředitel Ladislav Václavec, který po ukončení akce převzal od organizátorů šek.

Nadace tímto způsobem získala a rozdělila přes sto tisíc korun, přičemž přes padesát tisíc z výtěžku bylo věnováno právě dětskému oddělení krnovské nemocnice.

„Prostředky získané oranžovou jízdou vynaložíme na úpravu interiérů nově zrekonstruovaného dětského oddělení. Přidáme je k penězům získaným od ostatních sponzorů a necháme dětem pestře vymalovat stěny chodeb, čekáren a heren v lůžkové i ambulantní části oddělení,“ uvedla primářka dětského oddělení Marie Žaloudíková. Práci na nástěnných panelech a stěnách oddělení zastřeší Nadační fond herečky Zdeňky Žádníkové.

Útulné interiéry nemocnice mají přispět pacientům k duševní pohodě v průběhu jejich léčby. „Upravené prostory oddělení často pomáhají k odbourání napětí a stresu u dětí a přispívají k navázání kontaktu, důvěry a spolupráce mezi pacientem a zdravotnickým personálem,“ dodal ředitel krnovské nemocnice Václavec.