Dvaadvacetiletá Jana Šprtelová vyhrála semifinálové kolo Miss české republiky a postoupila tím do finále mezi dvanáct nejpůvabnějších českých děvčat. Zamíří titul Miss ČR tentokrát do Bruntálu?

„Jana Šprtelová z Bruntálu zvítězila v semifinále a postupuje tak do finále Miss České republiky. Gratulujeme! Finále se uskuteční již na podzim a budeme držet palce,“ oznámilo město Bruntál na svém webu. „To by bylo, aby Jana Šprtelová z Bruntálu nezvítězila. Klikejte, hlasujte, podporujte,“ přidal se na svém Facebooku starosta Bruntálu Petr Rys.

Finalistky Miss ČR 2022:

Jana studuje ekonomiku a management na Moravské vysoké škole v Olomouci. V červnu zvládla bakalářské zkoušky a dál bude pokračovat v inženýrském studiu. Ráda cestuje, sportuje, chodí na procházky do přírody a také se věnuje tanci. V březnu se zúčastnila soutěže Miss Šantovka a získala titul Miss bikiny Šantovka.

Do finále nového ročníku soutěže krásy Miss České republiky 2022 z Moravskoslezského kraje postoupily hned tři krásky. Kromě Jany Šprtelové (22) z Bruntálu to je také Julie Hojdyszová (22) z Frýdku-Místku a Soňa Paldusová (23) z Ostravy.

V květnu byla na castingu Miss ČR, z něhož postoupila do semifinále. To se konalo 30. července v Aqua Palace Praha. Jana Šprtelová vybojovala první místo a nyní ji čeká velké finále: říjnový galavečer Miss ČR. V rámci soutěže bude absolvovat různá soustředění, focení a módní přehlídky.

V tom shonu, když se soutěže krásy prolínají s náročným studiem, byla Janě velkou oporou její maminka Jana Šprtelová.

Finalistky Miss ČR 2022
OBRAZEM: Finalistky Miss České republiky 2022? Jedna krásnější než druhá

„Fandím jí ve všem. Do soutěže se přihlásila sama a jako volnou disciplínu zvolila tanec, kterému se věnuje od mala. Co si pamatuji, Jana se vždycky ráda účastnila všech možných soutěží, hlavně ve škole. V recitačních soutěžích dost vynikala a také ráda spolupracovala na školním webu, pro který dělala reportáže. Trému vystupovat před publikem asi nemá, protože v rámci tanečního kroužku Stonožka se účastnila mnoha tanečních soutěží,“ představila bruntálskou finalistku Miss její maminka Jana Šprtelová.