Pejsek, který se sice jmenuje Egon, ale slyší na jméno Sandy. Je již druhým psem Milatových. „První pejsek nám umřel a já jsem už žádného dalšího nechtěla. Ale vydržela jsem to jenom tři měsíce,“ začala vyprávět Anna Milatová, majitelka Sandy. Bílý trpasličí pudl se ji líbil od samého začátku. Přesto byla překvapená, když ji na pejskovu výjimečnost náhodou upozornila paní, u které byli na stříhání.

„Zeptala se, jestli s ním půjdeme na výstavu, když je tak krásný. Loni v srpnu jsme to tedy zkusili v Bohumíně, kde proběhla bonitace i výstava a hned napoprvé jsme si odvezli ocenění CAC,“ vzpomněla na začátky majitelka. Toto ocenění znamená čekatelství národního šampionátu krásy. Pokud pes získá tento titul v jedné zemi čtyřikrát, stává se národním šampionem.

Velice brzy začalo Milatovi chození na výstavy bavit. Sandy sbíral jedno ocenění krásy za druhým, mimoto se stal i speciálním vítězem výstavy v Kladně, národním vítězem v Olomouci a klubovým vítězem na Slovensku. Podobně úspěšný je také jako otec. „Připustili jsme ho s fenkou z Opavy. Narodil se jeden pejsek a dvě fenečky. Jedna z nich se vydala v jeho šlépějích, a začíná sbírat ceny,“ pochlubila se Milatová.