"V lokalitě Równe na území Polska se vyskytla aviární influenza neboli ptačí chřipka. V souladu s nařízením Krajské veterinární správy MSK, která mimo jiných zařadila i katastry Obce Dívčí Hrad do pásma dozoru, žádáme všechny chovatele drůbeže v obci Dívčí Hrad, aby nám na obecní úřad nahlásili druh a počet chované drůbeže," vyzvala obec obyvatele s tím, že počty jejich aktuálních chovů budou následně předány na Krajskou veterinární správu MSK.

"Za pár minut se uzavřou volební místnosti a vy určitě přemýšlíte, kde oslavíte volební úspěch svého prezidentského favorita, že? Tak přijďte na obecní bál do Dívčího Hradu. Vstupenky zakoupíte na místě. Těšíme se na vás!," lákal Dívčí Hrad na Obecní bál, který se měl konat v Kulturním domě v sobotu 28. ledna večer i s kouzelníkem, tombolou a Showbandem Pavla Březiny. Zájemci si dokonce mohli předem objednat mísu řízečků, chlebíčky a různé "kanapky".

Jeseníky hlásí ideální sněhové podmínky a plná parkoviště v lyžařských střediscích. 28. ledna 2023
Jeseníky: ideální sněhové podmínky, ale přeplněná parkoviště

Osud ale bálu nepřál. "Přátelé, z důvodu poruchy na vysokém napětí je Dívčí Hrad bez elektřiny. Starosta obce je ve spojení s techniky z ČEZ Distribuce. Jakmile budeme vědět více, budeme vás informovat," oznámila obec, že místo vstupenek na ples by si měli místní pořídit spíš svíčky. "Obecní bál v Dívčím Hradě zrušen z důvodu přerušení elektřiny. V dalších dnech zveřejníme informace ke vstupenkám nebo náhradnímu termínu. Děkujeme za pochopení. Pokud nám ale budete chtít pomoci snížit ztrátu po zrušeném obecním bále, stavte se pro řízečky, kanapky či chlebíčky v neděli. Prodej bude na Obecním úřadě Dívčí Hrad. Moc děkujeme za pochopení a pomoc ," omluvili se pořadatelé za důsledky blackoutu, se kterým nikdo nepočítal.

Závada na vedení byla tak rozsáhlá, že její opravy si vyžádá přerušení proudu v celé obci. "Upozorňujeme občany obce, že v úterý 7. 2. 2023 nepůjde na většině území obce elektřina. Z důvodu odstávky elektřiny bude Obecní úřad Dívčí Hrad dne 7. února uzavřen," informovala obec o velké odstávce.