Rudolf Jung inspirovaný Hitlerem se osobně podílel na vypracování ostře protižodovského a mírně antislovanského politického programu.

Takto zaměřené názory hlásal také v roce 1925 během svého prvomájového projevu na partajní schůzi v krnovském Slezském domově. Tehdy to byl ještě hotel Tiroler. Za štvaní krnovských Němců proti Československu měl Jung stanout před soudem v Opavě.

Krnovské schůze DNSAP se zúčastnilo přes 300 posluchačů, které se poslanec Jung snažil nadchnout pro spojení Němců všech zemí v jediné říši. Také v Krnově vyzýval k boji proti samotné První republice. Při tom přirovnal vztah Československé republiky a Francie k varhanám a měchu. V jeho příměru prý měchy ztratí svou funkci, jakmile varhany budou postaveny do kouta.

Prvomájový průvod v Krnově aktuálně představuje také výstava zvětšenin ve Flemmichově vile.
Na prvního máje museli manifestovat úplně všichni

Imunitní výbor parlamentu projednal žádost zemského soudu v Opavě o vydání poslance Junga za jeho výroky ve Slezském domově. Dospěl k přesvědčení, že Jung svými krnovskými výroky nepřekročil hranice poslanecké imunity, takže soudnímu stíhání ho sněmovna nevydala.

Dalšímu pokusu o zbavení poslanecké imunity čelil Rudolf Jung v roce 1932, když bylo prokázáno propojení mezi československou DNSAP a německými nacisty. Když se jeho strana sama rozpustila, stal se Jung nezařazeným poslancem.Pak byli v listopadu 1933 všichni bývalí poslanci DNSAP včetně Junga zbaveni mandátu, takže ztratil poslaneckou imunitu a raději uprchl před československými zákony do Německa. Tam se angažoval jako člen jednotek SS v hodnosti Oberführera .Po válce byl Jung zadržen československými úřady. Ve vězení v prosinci 1945 spáchal sebevraždu.

Náměstí Míru v Bruntále. Oslava Prvního máje, přelom padesátých a šedesátých let minulého století.
SERIÁL DENÍKU: Jak jsme žili. Podívejte se na historické snímky z Bruntálu