Jako prvnímu zařízení v České republice bude udělena značka Parkinson standard Domovu pro seniory Krnov.

Domov ji získá za zájem o diagnózu Parkinsonovy nemoci a snahu využít informace v praktické péči o klienty. Autorkou myšlenky označit zdravotnická zařízení či poskytovatele sociálních služeb značkou, která pomůže pacientům s Parkinsonovou nemocí, je předsedkyně Společnosti Parkinson, z. s., Zdislava Freund.

„Cílem tohoto projektu je vytvořit síť zařízení držitelů značky Parkinson standard která jsou připravena zajistit pacientovi nutný lékový, výživový a pohybový režim. Parkinsonici se tak například nemusí obávat, že se během běžného zákroku v nemocnici jejich nemoc zhorší," vysvětlila Zdislava Freund, která přijela do Krnova z Prahy, aby ředitelce krnovského domova pro seniory značku osobně předala.

Aktivita udělení značky je výhradně pacientský projekt.

POCHVALA PRO KRNOV

„V Domově pro seniory Krnov jsme našli pracovníky, kteří jsou otevřeni našim myšlenkám, chtějí parkinsonikům pomoci, lidi, se kterými je radost spolupracovat. Udělení značky si rozhodně zaslouží a já osobně jsem ráda, že jako první ji získá právě krnovské zařízení," uvedla Anežka Matochová, předsedkyně Parkinson klubu Krnov.

Klub vznikl koncem loňského roku a má nyní 15 členů. „S klubem od počátku spolupracujeme, zveme jeho členy na akce, poskytli jsme jim také prostory, kde se mohou scházet, vzájemná setkávání jsou pro nás i naše klienty obohacující," doplnila Tereza Blažčíková, manažerka kvality Domova pro seniory Krnov.

Předání značky v domově v Rooseveltově ulici bude spojeno s malou slavností, na niž je zvána i veřejnost, začátek je v 9.30 hodin.

Gabriela Mathiasová