Starosta Krnova si cestou do Bruntálu vysloužil obdiv spoluobčanů za svou statečnost. Jistě není náhoda, že se v souvislosti s Bruntálem často objevuje varování na různá nebezpečí ze strany zubatých žab.

„My tady vtipkujeme, ale Bruntál je opravdu v mnoha směrech napřed. Jeho starosta má můj respekt a těším se, až si s ním povídám víc. Dnes to bylo jen podání ruky, pár vět, ale jsme domluveni, že se potkáme ještě před Vánocemi,“ vzkázal starosta Tomáš Hradil po návratu z Bruntálu.

Krnované ho upozornili, že Krnovu může být vzorem nejen Bruntál, ale i Úvalno, které je v Moravskoslezském kraji vesnicí roku 2018.

Nový starosta Krnova se už také seznamuje s kolektivem pracovníků radnice. V prvních dnech ve funkci už absolvoval jednání na témata stavba obchvatu a Prior, který je městu nabízen ke koupi.

„Kromě prohlídky Prioru jsme měli možnost debatovat s architekty studia RMJM nad zajímavým konceptem a řešením využití celé budovy. Pro město chystají studii proveditelnosti,“ uvedl Tomáš Hradil.

Při debatě o IT koncepci úřadu došlo i na možnost elektronického hlasování, aby si každý občan mohl na webu prostudovat, jak hlasoval jeho zastupitel a jakou měl docházku. Není to tak dávno, co se v roce 2014 krnovští zastupitelé rozhodli způsob hlasování upgradovat a pořídili si hlasovací kartičky s hůlkou.

V roce 2016 tehdy ještě opoziční zastupitel (dnes radní) Kamil Trávníček přišel s požadavkem na elektronické hlasovací zařízení. Tehdejší starostka Jana Koukolová Petrová mu vysvětlila, že provoz mobilního hlasovací zařízení je příliš složitý a stabilní nemá cenu instalovat, když zastupitelstvo nemá k dispozici vlastní jednací místnost a schází se v hasičárně v Kostelci.