Máj je lásky čas a také start turistické i grilovací sezóny. V tomto duchu proběhne společné přivítání máje v areálu pod úvalenskou rozhlednou Hanse Kudlicha.

„U nás na Strážišti si každý může opéct první letošní špekáček a navíc to spojit s pěkným výletem do Úvalna, Pod rozhlednou bude na 1. máje a pak i v sobotu 4. května od 10 hodin připravené ohniště. Kdo si zapomene vzít na výlet uzeninu, může si skočit pro klobásu do restaurace Na Strážišti. Na prvního máje nám tu bude k dobré pohodě vyhrávat country kapela Karavana,“ pozvala organizátorka Anna Hromadová výletníky do Úvalna, které je držitelem titulu Vesnice roku 2018 v Moravskoslezském kraji.

Pod rozhlednou začínají turistické stezky a blízko jsou i známé úvalenské atrakce jako zrcadlové bludiště a galerie na Rychtě.

Májové setkání na Hraničním vrchu pod albrechtickou rozhlednou pořádá Klub českých turistů už osm let. Ve středu 1. května budou pod rozhlednou od 10 do 14 hodin čekat pořadatelé se speciálním pamětním razítkem a účastnickými listy. „Trasu k rozhledně si libovolně zvolí každý sám,“ vzkazují organizátoři. Protože Hraniční vrch leží opravdu na hranici, vedou sem zajímavé trasy i přes Polsko.

Ilustrační foto.
Kde najdeme vodu? Studny se už vrtají i sto metrů pod zem