Na malou Viktorku, která po porodu vážila 3200 gramů a měřila 46 centimetrů, se doma těší dvě starší sestřičky. Maminka rodila přirozeně, porod probíhal bez komplikací. Po celou dobu byl přítomen tatínek. Dítě přišlo na svět necelou půlhodinu po půlnoci v porodnici v Havířově, rodiče bydlí v Orlové.

Hned první pracovní den nového roku přišli do porodnice pogratulovat mamince hejtman Jan Krkoška, primátor Havířova Josef Bělica a ředitel nemocnice Robert Schellong.

„Viktorce popřáli hodně zdraví a šťastné dětství, plné radosti a lásky,“ píše nemocnice na svých sociálních sítích.

V Nemocnici Karviná-Ráj zase přivítali 1. ledna Helenu Labudkovou. Po narození měřila 48 centimetrů a vážila 2830 gramů. Maminka žije v Karviné.

První Ostravan roku se jmenuje Gabriel

První miminko roku 2024 v Ostravě přivedla na svět 39 minut po půlnoci maminka Marie v porodnici Fakultní nemocnice Ostrava. Chlapeček Gabriel vážil 3780 gramů.

Na Nový rok se narodila miminka i v dalších dvou ostravských porodnicích. V Ostravě-Vítkovicích to byla ve 4.32 Viktorie-Anna, jejíž maminka je z Krmelína. Prvním dítětem narozeným v roce 2024 v Městské nemocnici Ostrava je holčička Terezie, která přišla na svět krátce před polednem. Při narození vážila 4090 gramů, měřila 50 centimetrů. Maminka do porodnice dorazila z Ostravy-Jihu.

V Nemocnici v Novém Jičíně se v 15.45 narodil Honzík

Jako první v roce 2024 zakřičela na svět v Nemocnici Třinec holčička Šarlotka. Ve svém rodném listě má napsáno 1. ledna, 01.15 hodin a míry 3800 gramů a 50 centimetrů. Novopečení rodiče bydlí v Rakové a je to jejich první dítě.

V Třinci je premiantem Vojtěch Orlický, který se narodil 1. ledna v 13.56. Po narození vážil 2950 gramů a měřil 51 centimetrů. „Chlapeček i maminka jsou v pořádku a doma se na ně těší tatínek s šestiletým bráškou Honzíkem. V Nemocnici Třinec se v roce 2023 narodilo celkem 590 dětí,“ uvádí nemocnice.

Místo oslav silvestra cesta do porodnice

Jako první miminko roku 2024 ve Slezské nemocnici v Opavě mají zapsanou Rebeku Rychtovou. Holčička přišla na svět ve čtvrt na čtyři ráno s mírami 3590 gramů a 50 centimetrů. Pro maminku Zdislavu Rychtovou z Mladecka, ročník 1983, je to už páté dítě.

Marii Bartošovou a jejího partnera Daniela Valentu čekala místo silvestrovských oslav cesta do krnovské porodnice. Na Nový rok ve 2.45 se už radovali z dcery Sofie, která se tak stala prvním miminkem okresu Bruntál pro rok 2024. Sofie při narození měřila 44 centimetrů a vážila 2140 gramů. Že bude Sofie prvním dítětem okresu Bruntál, rodiče netušili. Termín porodu měla maminka stanovený na 7. ledna.

„Sofinka je naše první miminko. Dlouho jsme si mysleli, že to bude kluk, ale když se potvrdila holčička, na jménu Sofie jsme se shodli rychle. Nedávno jsme se přistěhovali do Václavova u Bruntálu, bydlíme teď ve dvougeneračním domku společně s mojí maminkou. Sofinka tak bude mít blízko i k babičce,“ prozradil tatínek Daniel Valenta.