„Lidé k urnám chodí evidentně se zájmem, ale i na hrubé odhady účasti je brzy. Je třeba vyčkat na oficiální čísla. Důležité je, že dosud jde všechno hladce a nezaznamenali jsme žádné problémy,“ uvedl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

V Krnově lidé volí podle svého bydliště v celkem 27 okrscích, ale oproti minulým komunálním volbám došlo k drobným změnám. Není například možné volit na Ježníku, kde se nepodařilo zajistit vhodnou volební místnost. Obyvatelé Ježníku musí dojít až do společenského sálu Krnovských opraven a strojíren KOS v Albrechtické ulici.

„Tento volební okrsek číslo 25 byl přesunut do volebního okrsku číslo 21, protože v lokalitě Ježníku se nám nepodařilo zajistit důstojné místo na hlasování. Oba penziony na Ježníku byly totiž na tyto volební dny obsazené,“ vysvětlil tajemník krnovské radnice Igor Kozelek.

Kuriózní situace nastala v Karlově Studánce, kde je už dnes jasné, kdo vyhraje volby, protože zde mají voliči k dispozici jedinou kandidátku. Přesto starostka vyškrtla 19 osob ze seznamu voličů, aby neovlivnily výsledek.

Pokud se lidé v pátek k volbám nedostali, mohou vhodit svůj hlas do urny i sobotu od 8. až do 14. hodiny.