Pacienty z Kunova přestěhují do léčebny dlouhodobě nemocných ve Městě Albrechticích. „Léčebné zařízení ve Městě Albrechticích je vybaveno novým výtahem pro převoz pacientů, nově jsou pro pacienty připraveny i pokoje s kabelovou televizí. K dispozici budou mít mobilní klienti léčebného zařízení prostornou zahradu. Imobilní lidé budou mít dostupnější veškerou nemocniční péči. Bude to určitě pro naše pacienty zlepšení kvality života a zvýšení komfortu,“ uvedl ředitel Nemocnice Krnov Roman Gavanda.

V budově pacienti i návštěvy naleznou například nápojové automaty či automat na cukrovinky. Strava bude přivážena z centrální kuchyně krnovské nemocnice. Nezanedbatelný faktorem je podle ředitele Gavandy také lepší dostupnost nemocnice ve Městě Albrechticích pro příbuzné nemocných. „Doprava automobily je možná až přímo před budovu. Také autobus i vlak jsou v bezprostřední blízkosti,“ vysvětlil ředitel Gavanda.

Tímto svým argumentem ale vzbudil vlnu nesouhlasu. Mnohé z lidí rozezlil na nejvyšší možnou míru. „Jak může někdo říct takovou hloupost. Ta lepší dostupnost platí pro Krnov, ale rozhodně ne pro nás z Bruntálu. Pokud nemáte auto a musíte jet vlakem, tak je návštěva nemocného blízkého člověka ve Městě Albrechticích celodenní výlet. To co pan ředitel předvedl považuji za pohrdání obyčejnými lidmi. Kdyby z nás nedělal hlupáky a podíval se na mapu, než řekne takovou nehoráznost,“ rozhořčila se Ludmila Herodková z Bruntálu, která v Kunově navštěvovala svou nemocnou maminku.

Je na pováženou, že město Bruntál situaci ovlivnit nemůže. „Není v naší moci situaci jakkoliv ovlivnit, město Bruntál není vlastníkem ani provozovatelem tohoto zařízení,“ vysvětlil mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek Budova léčebny je ve vlastnictví Moravskoslezského kraje.

Jaký bude další osud opuštěného objektu, zatím není vůbec jasné. „O dalším využití předmětných nemovitostí, ve kterých je provozováno stávající pracoviště ošetřovatelské péče v Kunově, budou rozhodovat orgány kraje, s tím, že při realizaci případného prodeje bude postupováno v souladu se Zásadami převodu a nabytí nemovitostí,“ sdělil tajemník hejtmana kraje Aleš Linhart.