Na rodiče s dětmi opět čekala dva a půl kilometru dlouhá trasa od sanatoria na Ježníku k Jelení studánce, a cílem byl zase Ježečkův palouček. Směrem k ježnickému sanatoriu byl vypraven z Krnova speciální autobusový spoj. Na konečné u točny už děti a jejich doprovod vítaly turistky z Klubu českých turistů, které připravily trasu značenou fáborky. Organizátoři si pro děti připravili řadu zajímavých stanovišť.

„Na této akci se musel podílet dost velký tým, protože se odehrávala na velikém území. Kromě krnovských turistů se do příprav zapojila také Střední pedagogická a Střední zdravotnická škola v Krnově, lesní správa nebo skautský oddíl Krnovská trojka,“ uvedla za organizátory Rostislava Rollerová z Místní Agendy 21 , kterou potěšilo, že mnohé děti a rodiče na Putování po studánkách potkala už podruhé.

Na děti u studánek i na Ježečkově palouku čekaly především pohádkové bytosti, které jsou spjaté s vodou, například víly nebo vodník. „Přestože jsme museli vstávat brzo a je dnes docela zima, dětem se to moc líbí. Dcerka zde byla už minulý rok a je zajímavé sledovat jak si program užívá teď, když už je o rok starší. Je evidentně spokojená,“ řekl jeden z účastníků Daniel Marek.

„Ježník byl pro tuto akci vybrán proto, že oblast příměstských lesů celoročně slouží turistům pro letní i zimní výlety, ale má samozřejmě co nabídnout i na jaře. Chceme veřejnost upozornit, že v těchto lesích kromě obvyklého hospodářského využití je důležitá i rekreační funkce, což znamená, že jsou zde udržované značené cesty a kolem nich různá odpočívadla. Zajímavostí je, že atrakce na Ježečkův palouček si navrhli sami občané, aby sloužil jako turistické odpočívadlo,“ vysvětlil další z organizátorů, Martin Bodešinský z krnovského Střediska ekologické výchovy.

Letošní putování po studánkách se uskutečnilo v rámci nové kampaně Krnov město v pohybu. Tečkou za putováním bylo posezení na Ježečkově paloučku, kde na prokřehlé výletníky čekal čaj pro zahřátí, oheň a špekáčky. Navíc upomínkové listy, sladká odměna pro děti a skautské hry.

Slavěna Lišková

Zdroj: Youtube